FEMINISTIT ovat LAPSENTAPPAJIA;

Ei kannata vaieta.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Perhev%C3%A4kivalta

Lapsiin kohdistuvien henkirikosten osalta, joissa piilorikollisuus on pientä, lapsiin kohdistuva perheväkivalta on merkittävin, mutta vaiettu lasten kuolinsyy [83][84]. Vuosina 1990–1999 väkivallan seurauksena kuoli 4,4 alle 15-vuotiasta lasta 100 000:ta henkeä kohti (2). Suurin riski kuolla väkivallan seurauksena on alle yksivuotiailla; 2,6/100 000[30]. Vuosina 1970–1994 sai Suomessa henkirikoksen uhrina surmansa 292 alle 15-vuotiasta lasta. Äiti todettiin tekijäksi 41 prosentissa ja isä 26 prosentissa tapauksista. Tuija Vanamon, Anne Kaupin, Kari Karkolan, Juhani Merikannon ja Eila Räsäsen tutkimuksen mukaan[85] lapsella on suurin riski tulla surmatuksi alle vuoden ikäisenä: uhreja oli kaikkiaan 113. Äiti todettiin tekijäksi 73 prosentissa ja isä 23 prosentissa näistä tapauksista. Äiti oli tekijä 63 prosentissa ja isä 29 prosentissa tapauksista, joissa lapsi oli 1–4 -vuotias. Isä todettiin tekijäksi 53 prosentissa ja äiti 41 prosentissa tapauksista, joissa lapsi oli 5–15-vuotias. Kun koko tutkimusaineistosta on suljettu pois vastasyntyneiden tapot ja laajennetut itsemurhat, jäljelle jäi 70 lapsen kuolemaa, joista 61 prosenttia oli äidin ja 37 prosenttia isän aiheuttamia. Sekä 1990 tehdyn Lastensuojelun keskusliiton että UNICEF:n julkaisemat tulokset ovat pääosin samansuuntaisia[77][84][86][87][88]. Tämän artikkelin kirjoitushetkellä uusimman julkaistun Tilastokeskuksen henkirikoskatsauksen mukaan kesäkuusta 2002 joulukuuhun 2004 Suomessa surmattiin 18 alle 14-vuotiasta lasta. Lapsista 17 joutui oman vanhempansa uhriksi ja heistä 12 surmasi oma äiti.
Tuoreimmasta Oikeuspoliittisen tutkimuslaitoksen henkirikoskatsauksesta käy ilmi, että 1.6.2002−31.12.2005 surmattiin kaksikymmentäviisi alle 15-vuotiasta lasta, neljätoista poikaa ja yksitoista tyttöä. Heistä viisitoista (60 %) oli joutunut äitinsä ja yhdeksän (36 %) isänsä surmaamaksi, yksi (4 %) sai surmansa Myyrmannin pommi-iskussa [89].

7

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vai niin
      • Parempi huominen

        Se onkin ainoa tie ulos tästä vihervasemmistolaisfeministisestä helvetistä. Jatkoa seuraa, älä yhtään epäile.


      • Vai niin
        Parempi huominen kirjoitti:

        Se onkin ainoa tie ulos tästä vihervasemmistolaisfeministisestä helvetistä. Jatkoa seuraa, älä yhtään epäile.

        Jotenkin arvasin että vastaat noin - mieshän on aina viaton uhri, vai mitä?


      • gfkjxlkjglkh
        Parempi huominen kirjoitti:

        Se onkin ainoa tie ulos tästä vihervasemmistolaisfeministisestä helvetistä. Jatkoa seuraa, älä yhtään epäile.

        Ehkä se oli anoa tie päästä ulos, mutta minkä helvetin tähden siihen samaan surkeuteen piti ottaa pikkulapsetkin mukaan?


      • Parempi huominen
        gfkjxlkjglkh kirjoitti:

        Ehkä se oli anoa tie päästä ulos, mutta minkä helvetin tähden siihen samaan surkeuteen piti ottaa pikkulapsetkin mukaan?

        Aivan, tämän viattoman uhrin olemme oppineet feministeiltä. Voimaannuttavaa, kun saa tehdä mitä vaan ja on aina syytön olosuhteiden uhri.

        Feministeiltä olemme myös oppineet, että pikkulapsetkin ovat vain muokattavia välineitä matkalla kohti feminististä sukupuolineutraalia utopiaa.


    • cnvbmnzxvmnmn

      Yrität näemmä nostaa ylös kaikenlaisia jollotuksia ja paskaketjuja ja vältellä sitä ilmiselvää tosiasiaa, että ajoiyuksesi tämän ketjun suhteen oli äärimmäisen surkea.

      • OLET LAPSENTAPPAJA.

        Koska yrität puolustella lapsentappamista.

        Toivottavasti kohtalo kostaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1093
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      539
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      531
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe