Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

silminnäkikä, parinvaihto

Oli jotenkin parinvaihdota aiemmin toisenlainen kuva. Nyt kun näki että parinvaihtoa tehdään noin järjestelmällisesti, niin alko oikeesti oksettaa koko ajatus.

Itse on aina miettinyt asiaa jälkiliukkaina ja sit kahden parin keskinäisenä juttua, mutta jos pareja on vaikka 5 tai 10, nii välttämättä ei ole kyse enää siitä, että kaikki on asiassa oikesti mukana tai se olisi kivaa.

Stanley Kubrikin Eyes Wise Shut elokuvassa sivutaan aihetta....
102484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Katon ohjelman netistä. Ja aivan ok. Monen naisen,miehen,pariskunnan fantasia ja haave.. ei vaan uskalla toteuttaa sitä. minä vasta pariskuntien kans niin kun ite halusivat mukaan minut..kolmisin..

Äänestä

ap. v astaa...

En tiedä miten käy jos asiaohjelmassa käsitellää joskus jälkiliukkaat, mutta ihan oikeesti... Aatelkaa jos on 5 pariskuntaa ja kaikki suunnilleen panee kaikkiaan ja siinä ei oo mitää laatuvaatimusta ihmisten kesken, nii onko siinä mitää järkee...

Unohdin poistaa sen ohjelman tallenteista, mutta keskustelen asiasta vielä joskus..... muualla.

Äänestä
  • on siinä kans oikee tampio. tottakait ne pariskunnat tuntee toisensa entuudestaan. eihän kukaan mene sellaseen mukaan mikä ei miellytä. laatuvaatimuksetkin voi jokainen asettaa omien mieltymystensä mukaan. vai naitko itse kaikkea mikä eteen tulee oli sit millanen tahansa?

    Äänestä

Niinpä just ed sano oikeen. jokainen taaplaa tavallaan.sitä saa mitä tilaa.. valita oman miehensä vaan... tai tutun turvallisen avioparin...ja jälkiliukas just parasta..ainaki kaverin vaimo nauttii..ja minäki..

Äänestä

Lentäähän joillain laatta jo esim.valkosipulin tuoksusta,silloin kun homma vapaaehtoista niin mikäs siinä mutta kuten tuossa ohjelmassa todettiin,omassa makuuhuoneessa pitää kaiken olla kunnossa ennenkuin toimii,tuolla ei kohenneta aviollisia ongelmia,päinvastoin.

Äänestä

Antoi aika suppean kuvan siitä mitä parinvaihto ja kimppakiva tosi elämässä,useimmiten se tapahtuu spontaanisti esim.ravintolaillan jatkoilla tai mökkireissulla, harvoin kuvatulla tavalla suunnitellusti.

Äänestä

Se on tosi kivaa puuhaa,eukon kanssa ollaan mökillä kokeiltu,saunomista,pientä naposteltavaaa ja muutamat paukut,että tunnelma vapautuu. Olemme tosi tyytyväisiä,,siis kumpikin tyydytette.Minusta on kivaa katsella kun emäntää naidaan kunnolla,,,,,ja ne jälkiliukkaat on ihanaa....Oli siinä pariskunta tai muutama mieskin mukana...se on sitä nautiskelua...

Äänestä
  • varmaan mut miten vois päästä mukaan tällainen kuuskymppinen mies joka on ikänsä haaveillut kolmannen ppyörän roolista

    Äänestä

Opettele sakke ajamaan yksipyöräisellä,ja sitten kun näet tandemilla ajelevan pariskunnan,aja viereen, ja kysy kelpaisiko kolmas pyörä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laatta lentää kirjoitti:

Oli jotenkin parinvaihdota aiemmin toisenlainen kuva. Nyt kun näki että parinvaihtoa tehdään noin järjestelmällisesti, niin alko oikeesti oksettaa koko ajatus.

Itse on aina miettinyt asiaa jälkiliukkaina ja sit kahden parin keskinäisenä juttua, mutta jos pareja on vaikka 5 tai 10, nii välttämättä ei ole kyse enää siitä, että kaikki on asiassa oikesti mukana tai se olisi kivaa.

Stanley Kubrikin Eyes Wise Shut elokuvassa sivutaan aihetta....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu