Valta tuo helposti kiinnostunenta seuralaisia saataville ja tilaisuus tekee monesti varkaan.
Promiskuiteettihan on tunnetusti geneettisten serkkujemme alkuperäinen luonto ja yhteiskunnan maallistuminen on alkanut tuoda tätä kaikkea esiin avioeroina ja nyt myös moniparisuhteina. Naisväki on myös alkanut enenevissä määtin kunnostautumaan tässä urheilulajissa.
Harrastaako helluntaipastorit promiskuiteetia
2
56
Vastaukset
- ¤
Kyllä se on ollut ihan ihmistenkin alkuperäinen (ja myös nykyinen) luonto.
Yksiavioisuus on ihmisen kehittämä järjestelmä joka edelleen sotii viettejämme vastaan. On "luonnontonta" elää koko elämänsä saman puolison kanssa.
Se että avioerot lisääntyy on vain merkki siitä että tasa-arvo toteutuu.
Naisten ei tarvitse enää elää väkisin onnettomissa avioliitossa, paitsi niissä maissa jossa laki perustuu vanhaan satukirjaan ja taikauskoon.
Polygynia on aina ollut yleistä niissa maissa jossa taikausko jyllää.
Tasa-arvon nimissä on terve suunta että naisille sallitaan sama käyttäytymismalli. - l-h
onkohan noin --////-Kyllä se on ollut ihan ihmistenkin alkuperäinen (ja myös nykyinen) luonto.///
tuossa sinulle ,,,,,,ihmistenkin alkuperäinen (ja myös nykyinen) luonto... revi siitä
1. Moos. 5:2
Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi ja siunasi heidät ja antoi heille nimen ihminen, silloin kun heidät luotiin.
mikään tuossa ei ole muuttunut..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1074662Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293433No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 491514
- 361423
- 381236
- 141142
- 1591036
- 271028
- 6954