Peniksen pidennys leikkaus + hinta

Pienipili

Moi! Olen kärsinyt koko elämäni pienestä peniksestäni. Uimahalliin ei mitään asiaa sillä hävettää niin julmetusti kalun koko. Mulla on oikeesti pieni, n. 11cm erektiossa ja löysänä hyvä kun näkee sitä ku on ylipainoa. Nyt olen erittäin vakavasti harkinnut meneväni leikkaukseen jossa katkaistaan häpyluun ja peniksen välinen jänne.

Eli kysymys kuuluu: paljon tällanen lysti suurinpiirtein maksaa? Ja onko kokemuksia että paljon penis kasvaa lepotilassa? Olen erittäin kiitollinen vastauksista!

51

33173

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pienipili

      Lisäkysymys: olisikohan mun mahollista päästä kunnalliselle puolelle leikkaukseen?

      • Epäreiluuutta

        Ei pääse kunnalliselle. Yhteiskuntaa ei kiinnosta miesten ongelmat. Mutta jos naisella on liian isot tissist niin heti tapahtuu


      • Neuvo t

        Älkää miehet menkö tuollaisiin, se jänteen katkaisu on huono idea. Kehittäkää taitojanne makuuhuoneessa.


      • ei futaa

        hulluutta


      • Saikun tarve
        Epäreiluuutta kirjoitti:

        Ei pääse kunnalliselle. Yhteiskuntaa ei kiinnosta miesten ongelmat. Mutta jos naisella on liian isot tissist niin heti tapahtuu

        Isot rinnat rasittavat niska-hartiaseutua, usein saikkuja niiden takia.
        Siksi rintojen pienennyleikkaus.
        Pieni pili ei aiheuta saikkuja...


      • mjk1
        Saikun tarve kirjoitti:

        Isot rinnat rasittavat niska-hartiaseutua, usein saikkuja niiden takia.
        Siksi rintojen pienennyleikkaus.
        Pieni pili ei aiheuta saikkuja...

        mutta masennustakyllä


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Paljon sellanen leikkaus maksaa?


    • loosefat

      Yksi edullinen vihje: Pudota painoa, niin vehkeetkin näyttävät isommilta.Muuten en osaa vastata kysymykseesi.

    • Shorty10

      Kohtalotoveri. Oletko löytänyt tietoa aiheesta?

    • Eieiei ei

      Älkää olko niin hulluja että menette tuohon jänteenkatkaisuleikkaukseen. Parhaimmillaankin leporoikkumispituutta voi hieman tulla mutta kaikki muu jää ennalleen/huononee. Ottakaa järki käteen

    • ccm750

      Onko kehitetty mitään uutta tekniikkaa? Eikös epätoivoiset bodaritkin ruiskuta jotain öljyä lihaksiinsa...

      • ......

        Pitää olla todella epätoivoinen. Bodarit ovat kyllä laitattaneet lihaksiin silikoni-implantteja jos bodaamalla lihakset eivät ole kasvaneet näyttäviksi.


    • niintainäin

      Muistelisin lukeneeni, että tuosta jänteen katkaisusta voi saada lisämittaa 0.5-2 senttiin, joissain tapauksessa kolmekin, riippuen kuinka kireällä se jänne on. Ja tuo mittahan tulee lähinnä lepotilassa.
      Oikeasti suurin apu on laihdutus. Häpyluun päälle kertyvän ylimääräisen rasvan kun saa pois, tulee peniskin paremmin esille.

    • 13579

      lepotilassa 3-7 cm. hinnat 2500-3000€ pidennysleikkaus (paksuudenlisäys leikkaus samoissa hinnoissa. ympärysmittaa voi tulla 3cm) 5 vkon seksikielto.

      http://www.thelook.fi/hinnasto.html

      • Pallit pois!

        Vilaisin tuota toimenpidelistaa. Pallitkin saa poistatettua, jolloin voi ruveta eunukiksi. Muuten, kummastuttaa kovasti, että tämä firma mainostaa, että lepotilassa pituutta tulisi jopa 7 senttiä. Jotain rajaa sentään mainospuheisiinkin!


      • Eläinlääkärille?
        Pallit pois! kirjoitti:

        Vilaisin tuota toimenpidelistaa. Pallitkin saa poistatettua, jolloin voi ruveta eunukiksi. Muuten, kummastuttaa kovasti, että tämä firma mainostaa, että lepotilassa pituutta tulisi jopa 7 senttiä. Jotain rajaa sentään mainospuheisiinkin!

        On muuten aika kova hinta tuo vajaa 3 tonnia siitä, että lääkäri napsaisee kivekset veks. Eläinlääkäri tekee muun muassa koirille tai hevosille saman murto-osalla tuosta hinnasta. Onko eläinlääkärillä oikeus tehdä tämä toimenpide miehelle hänen niin halutessaan, vai onko siihen laillista estettä? Kuka tietää?


      • Pimeästi onnistunee
        Eläinlääkärille? kirjoitti:

        On muuten aika kova hinta tuo vajaa 3 tonnia siitä, että lääkäri napsaisee kivekset veks. Eläinlääkäri tekee muun muassa koirille tai hevosille saman murto-osalla tuosta hinnasta. Onko eläinlääkärillä oikeus tehdä tämä toimenpide miehelle hänen niin halutessaan, vai onko siihen laillista estettä? Kuka tietää?

        Ei vissiin virallisesti, mutta ainahan sitä voi pimeästi puoskaroida, jos hintataso on sama ja juotavat maistuu, niin voithan ehottaa tutulle eläinlääkärille pientä kotioperaatiota konjakkipulloa vastaan!


    • Veketsu

      Olen itse käyttänyt nyt vektor menetelmää ja olen ollut siihen tyytyväinen. Lepopituuteen tullut lisäystä melkeen 2 senttiä ja stondiksessa 2.5

      http://vector226.omasivu.fi

    • puu pois juuriltaan

      Hirvittäviä silpomistoiveita joillakin!

      Pidennysleikkauksessa peniksen varsi irroitetaan / katkaistaan alustastaan / häpyluusta.

      Tuon jälkeen vaikka potenssi olisikin kunnossa, joka sekin toisinaan kärsii, niin laitteen hallinta on ongelmallista sillä se heiluu kun puu "juurettomana."

      Sairasta silpomista! Oudoksun vahvasti sellaisia "terveydenhuollon" kirurgeja jotka sellaiseen silpomiseen edes alentuvat.

    • Pejar

      Penis suurentaminen hinnat ja paikka?

      • 129

        Fysioterapia ok.


    • Raadollinen totuus

      Ensimmäiseksi kannattaa laihduttaa ne läskit pois sieltä nivustaipeesta, sen jälkeen tuskin enää tarvitseekaan asialle tehdä mitään. Suurimmalla osalla pikkupilivaivoista kärsivällä on reippaasti ylipainoa ja ne vehkeet hautautuneena läskeihin....

    • pienmuniso
      • katok

        hyvä video.


    • janari

      paras tapa pidentää meisseliä on katkaista se suurin piirtein keskeltä ja liittää väliin elinluovutustestamentin kirjoittaneen luovuttajan lerssistä parhaat palat.

      • eiiso

        heeei lyhyt nainen on tyytyväinen, sillä on pieni p-u


      • Anonyymi

        Penis venyy kun laitaa alasimen roikkuu varteen


    • Isokkkk

      Minä voisin antaa 10cm pois.On liian iso kalu.Seisokissa 29cm

      • Anonyymi00050

        Anna mulle. Ei mee onnen lahjat tasan. Jos ois tommonen penis, niin tekisin varmasti aikuisviihdettä


    • Expl

      Ehdotan, että menet keskustelemaan suomalaisen esteettiseen plastiikkakirurgiaan perehtyneen erikoislääkärin kanssa. En usko, että tämän asian takia hoidossa ollut henkilö haluaa enää siitä julkisesti kanssasi neuvotella. Vertaistukea, todellista, ei hevin löydä. He eivät myöskään vitsaile tästä netissä, joilla se on ongelma. Tilanteet ovat niin erilaisia, että näkemättä on turha kommentoida asiaa.

    • ImSoBroken

      Moi mulla oli aiemmi seisokis 13 cm ja paksuus 10. Sitte ostin penispumpun käytän sillon tällöin puol tuntia kerralla ja jo muutaman köyttökerran jälkee on tullu pysyviä tuloksia nyt erektiossa noin 15 cm ja paksuus 12 ja enne jaksoin muijjani kans sen 5 min enneku laukesin nyt lähemmäs 10 min et autto toho nopeaa laukeemiseenki jonkin verran. Mut siitä huolimatta muijjani jätti kun ei riitä koot ja pitäs jaksaa 20min ku kani tyyliin et se saa ees 1 orkun ja kostuu kunnolla ni kyllä tossa itsetunto romahti uudelleen samaan elli vielä pahempaan pisteeseen että ei musta oo mihinkää ja en voisi koskaa siis pelkällä nussimisella tyydyttää ketään naista ainaka. Kaikkis muissa oon kyl mestari mut eine ne pelkästään riittäny. =( Ni ei tässä enää kyllä tee mieli eikä uskalla kokeilla naisten harrastaa sexiä. Varmaan fleslightilla ja käsipelillä loppu elämän. Säästyy taudeilta ja lapsilta vaikka olisin hyvä isä ja muutenki ihmisenä harvinainen, ainut asia josta voin itseäni kehua.

      • Viisasvshölmö

        Ei ihminen ole tarkoitettu siihen että siemensyöksyyn pitäisi kestää mahdollisimman kauan aikaa. Uskon että suurin osa jo laukee 10 min kohalla. Itellä tulee varmaan ennenaikainen siemensyöksy. On aika sairasta panea 30 minuuttia ilman siemensyöksyä.


    • Pari vinkkiä leikkauksen tilalle: painoa pois (helpommin sanottu kuin tehty, mutta se auttaa asiaan). Toinen on genitaalialuehietonta ja inftapunahoito. Rentouttaa alavatsaan lihaksia ja näin ollen aika monet ovat saaneet lisää pituutta ja paksuutta penikseen. Samainen hoito on myös apu erektiovaivoihin.

    • Juppö

      Mä haluisin lisää paksuutta.

    • mies61172

      multa saisi leikkata poissa munpenis juurinen sekä munapusit myös kokonan

    • tyhjännyhjääjä

      Nyplää sitä värkkiä . Tekee hyvää. Ei ole koosta kiinni.

    • tyhmätt

      Älkää hyvät miehet menkö tollaisiin.Pieni on parempi ja kokeilkaa takaapäin.Pienuuden voi korvata hyvällä esileikillä.

    • Bitter35

      Kyllä on keinoa lääkettä on ja pumppu joka suurenta peniksen , mulla on 19 cm mutta halun lisää 🍆🔨 kyttä viagra jne ja paljon seksi naisille riitää 7cm jos osaa käyttä sitä 😉

    • RI78

      The Lookin tämänhetkisen hinnaston mukaan peniksen paksunnosleikkaus maksaa 2750 euroa ja pidennysleikkaus 2925 euroa. Leikkaukset tehdään ulkomailla mutta konsultaatiokäynnit ovat Suomessa.

      Mielestäni 10 senttiä erektiopituutta riittää seksin harrastamiseen oikein hyvin, mutta jos olet itse toista mieltä niin toivotan sinulle onnea tulevaan operaatioosi. Peniksen saa vaikuttamaan pidemmältä kun laihduttaa itsensä hoikaksi ja ajelee karvat pois.

      Muista keskustella konsultaatin kanssa riskeistä ja että voiko sillä olla esimerkiksi erektion saamista vaikeuttavia seurauksia.

    • Pimuliini

      Itse naisena en melkein koskaan laukea pelkässä yhdynnässä. Se vaatii aina leluja, suuseksiä ja käsipeliä että tuun. Surullista että ajattelette noin peniksistänne. Mun tapauksessa en siis koe peniksen koon olevan tärkeä. Olen siis kokeillut monen erilaisen ihmisen kanssa :) tsemppiä!

    • turvallinen.kauneus

      Peniksesi ei ole enää pieni, kun löydät sille saman kokoisen vastakappaleen. Pienelle miehelle pieni nainen.

    • Anonyymi

      penistä voi venyttää vuodenpituisella kuurilla 3-4krt pv, samoin voit kasvattaa penistä ideaalisiteellä, jota voi käyttää yhä uudestaan,. Penispumpun tehosta en voi sanoa mitään, mutta senkin voi tehdä halvaksi minun neuvoillani. Itselläni nyt 19,7cm ja 6cm. Olen tutkinut asiaa vuodesta 2006. Mene YouTube sivulle; Heikki MäkinenArtSongs,,,, Mulla oli v.2006 .16cm pitkä Ja 3,5cm paksu. 2vuotta joudut käyttämään aikaa, mut se kasvaa 4-6cm ja paksuuntuu myös.

    • Anonyymi

      Venyttele ja runkkaile niin kulli kasvaa ja on ilmaista.
      ei kannata maksaa turhasta.

    • Anonyymi

      Helpoin tapa korjata tilannetta laihdutuksen lisäksi on pubesalueen madaltaminen rasvaimulla. Sen voi tehdä paikallispuudutuksella.

    • Anonyymi

      On kokemusta itel 30cm ton jälkeen

    • Anonyymi

      Aloittajan ainoa asia on että hän haluaa puhua aiheesta. Tietoa löytyisi 5min googlauksella, mutta ei, herra haluaa jutella vehkeistä. Olet väärällä palstalla. Ja mikä vitun hinku sulla muka on sinne uimahallille ?? Täynnä homoja, joka sinäkin todennäköisesti olet.

    • Anonyymi00051

      Mulla erektiossa noin 13-16cm. Lepotilassa noin 5-7cm. Ehkä kasvanut hieman penikseni kun 20 vuotta sitten lepotilassa se näytti vielä pienemmältä. Tosi aika paksu on kaluni.

    • Anonyymi00052

      samoja lukuja jotakuinkin, mutta ota positiivisesti. itte olen nuorempana seurustellut ns huolettomasti eikä ole kukaan perään soitellut. kun ei mene riittävän syvälle ei ne onneksi jää myöskään kantavaksi, save your money !

    • Anonyymi00053

      mulla 11-12 senttiä erektiossa myös .Ei se paljoa ole mut en häppee sitä. Toimii hyvin.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4638
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2514
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1034
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1005
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      68
      889
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      113
      878
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      844
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      795
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      790
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      736
    Aihe