EU:n Bolsheviikki-Ryöstöoperaatiot Jatkuvat!

Missä Kapina?!

EU:n maataloustuet päätyvät itä-euroopan maissa Fortune-500 -yhtiöille. Miljrdit Eurot menevät globalistifirmoille jotka hankkivat valtavia peltoalueita teollista tuotantoa varten. Samalla pienet maatilat menevät konkurssiin.

Länsi-euroopassa mm. sokerintuottajat Tyte et Lyle, ja Tereos, englannista ja ranskasta, saavat satoja miljoonia vuodessa, 70 miljardin kokonaismäärästä.

Tämä on 40% EU:n koko budjetista!

EU:ssa on yli tuhat maataloustukimiljonääriä, eikä heidän joukossaan taida olla yhtään tukien todellista tarvitsijaa.

Tuet vaikuttavat menevän yhtiöille jotka levittävät GMO-viljelyä, tai jotka ovat EU-komission taustavoimien omistuksessa.

Tämä on samaa mitä Lenin kumppaneineen tekivät Neuvostoliitossa Wall-Street -rahojen kanssa sekä miljoonien murhattujen kansalaisten lompakoista ja pankkitileiltä. Siellä pellot ryöstettiin suurpääoman kansainvälisiin bisneksiin, ja kansa annettiin tahallaan kuolla nälkään miljoonittain.

EU:ssa on sama tilanne, ja myös suomessa on pientilojen kidutusjärjestelmä, jossa valtavat määrät viljelijöitä eivät enää jaksa jatkaa tukiviidakon ja kauppaketjumonopolien tuotantohintojen orjan tasollle polkemisen ikeessä, ja suuryhtiöiden tai rikkaiden yksilöiden omistamat suurmaatilat ostavat konkurssitilat naapurustosta pilkkahintaan. Ja vieläpä juuri niitä EU-tukirahoja, verorahoja, käyttäen.

Lue lisää:

http://www.time.com/time/business/article/0,8599,1989196,00.html

Tukiviidakkoa jo yli vuosikymmenen tuktinut taho on julkaissut löydöksensä taulukoihin yms. nettisivuille, joihin en itse nyt päässyt, jostakin syystä:

http://farmsubsidy.org/

8

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lenin Nauraa Haudass

      Esim. tanskalainen biljardiklubi sai 240 000 maataloustukia, ja myös kaksi kuollutta ruotsalaista sai reilut tuet. Tämä johtuu siitä että nykyään tuet tulevat automaattisesti jos omistaa viljelysmaata.

      • Monelta Harvoille..

      • EU-Pravda Aktiivinen
        Monelta Harvoille.. kirjoitti:

        Englannista tuli myös tieto että isot tilalliset käyttävät tukirahat pienten, konkurssin partaalla kituvien maatilojen peltojen ostamiseen itselleen.

        Yksi tukien saaja on itse Englannin Kuningatar, koska kuninkaallisilla on maatila omistuksessaan, tai valtion omistuksessa kai, jos tarkkoja ollaan?

        http://www.farmersguardian.com/home/latest-news/more-farm-subsidy-millionaires-than-ever/31918.article

        EU ei enää anna ulos mitään tietoja tästä. Defra sulki ovet täysin. Sama salailu ja rikkaiden ryöstöyhtiöiden kansanmurhien tukeminen kuin oli myös Neuvostoliitossa.

        http://www.thelandmagazine.org.uk/news/0084/cap-payments-clear-mud

        "The ruling from the ECJ comes amid mounting pressure from the CAP's largest individual recipients who are unhappy, or embarrassed, at the scale of their payments being made public.

        The Land 9 reported how the UK government actively postponed the release of CAP funding details in May 2010 until after the general election.

        At the time The Guardian highlighted the fact that 70 Conservative candidates were receiving some form of CAP payment along with a smattering of Lib Dems and, entertainingly, several UKIP candidates.

        In February 2011 it emerged that Conservative MP and Environment and Fisheries Minister Richard Benyon received more than £2m in CAP payments over a ten-year period from a 20,000-acre estate in Berkshire.

        Following the ECJ ruling, Defra introduced an immediate blackout on all CAP payment details, including those of commercial interests. Jack Thurston of Farmsubsidy.org said

        "The publication of information about individual subsidy payments reveals nothing about the recipient's private life or personal economic situation. All it says is that they own a business which received a subsidy. It doesn't tell us if the owner of the business is young or old, rich or poor, white, black, gay or straight, or anything that a reasonable person might deem to be personal or private ."

        There will be no release of CAP payment details this year. Freedom of Information requests have been submitted to English, Scottish, Welsh and Northern Irish parliaments for the details to be made public, but don't hold your breath. "

        Defra on Englannin maatalous- ympäristö- ja kaupunki-alueiden ministeriö:

        http://en.wikipedia.org/wiki/Department_for_Environment,_Food_and_Rural_Affairs


    • ja me maksamme
      • miinus kuusi

        Hieno juttu, mutta miten liittyy aiheeseen?

        ps. ortodokseilla on nykyäänkiin syntyvyysluku jotain 6-7.


      • Jomppakomppa

        Kuusi miljoonaa ei ole edes virallisten tutkijoiden luku. Tosin wiesenthal instituutti väitti kymmeniä vuosia sitten että heillä on kaikkien 6 miljoonan nimet rekiserissä.

        Nyt jompi kumpi valehtelee!


    • wsedgtryujkl

      Mutta 1800 luvulla ei elinikä oli jotain reilu 40 vuotta ja lapsikuolleisuus oli suuri kulkutautien ja muiden v itsauksien johdosta, kuudesosa kuoli jo ennen ensimmäistä syntymäpäiväänsä.

    • Ei kuolemanleirejä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      9
      1666
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      130
      1661
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      251
      1179
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1078
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      207
      1053
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      128
      929
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      877
    8. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      855
    9. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      48
      853
    10. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      31
      845
    Aihe