Surumedia ruotsalaista ?

Tuli mieleen eräs erikoinen seikka. Nimittäin miten surumedia tuoreeltaan uutisoi RUOTSIN median presidentti- haastattelusta?

Mitä surumedia yleensä tekee Ruotsin median haastattelutilaisuudessa??!!

Eihän se ole tarkoitettu Suomen median tilaisuudeksi!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Surut ovat tottuneet etuiluun ja esille tuppautumiseen. Se näkyy tässäkin.

Epävirallisesti surumedian tehtävä oli laittaa kysymyksen Ruotsin median edustajien suuhun. Etenkin Suomen kielipolitiikkaa koskevat.

Äänestä

Voisiko joku nettisvekoista vastata, mitä surumedia teki Ruotsin median haastattelutilaisuudessa?

Sitten vielä valittavat, kun heitä kutsutaan ruotsalaisiksi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toimittaja. kirjoitti:

Tuli mieleen eräs erikoinen seikka. Nimittäin miten surumedia tuoreeltaan uutisoi RUOTSIN median presidentti- haastattelusta?

Mitä surumedia yleensä tekee Ruotsin median haastattelutilaisuudessa??!!

Eihän se ole tarkoitettu Suomen median tilaisuudeksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu