Stora Enso - Rikollisjärjestö ?

Suomen julkisivu alkaa rapautumaan sitä mukaa, mitä valtion, eli meidän jokaisen, elättämät veropakolaiset ja niiden tekemiset saadaan päivänvaloon maailmalla:


http://www.kansanuutiset.fi/kulttuuri/kulttuuriuutiset/2774125/kafkaa-kiinalaisittain-–-nyt-televisiossa
671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Stora Enso haisee.

Äänestä
  • Lahdessa

    Äänestä

  • Varsinkin lahessa kirjoitti:

    Lahdessa

    ja kohta kai koko kiinassa. paikallisille potkuja päähän ja raha haisemaan.
    stora on syvästi sairas firma sisältä.

    Äänestä

karmeaa toimintaa kiinassa ja vain ahneuden takia.

toivon kaikkien suomalaisten ja ruotsalaisten lopettavan kaikkien stora-enson tuotteiden oston heti ja kesto
niin kauan,että kiinan vääryydet selvitetään paikallisten maaseudun ihmisten eduksi.
kun sana suomi on kiinassa tehdaspaikkakunnalla jo myrkkyä luoden pahuuden ilmapiirin ja myrkyttäen ihmiset,on toimittava pian ja voimalla.

STORAN-ENSON RÖYHKEYS JA AHNEUS EI TUNNE MITÄÄN RAJOJA ENÄÄ.
KO. OMISTAJIEN NAAMAT OTETTAVA ESILLE KAIKKIALLE MEDIAAN MAAILMASSA,JOTTA MAAILMA NÄKEE
SIKAMAISET OMISTAJAT JA OKSENTAA HEIDÄN PÄÄLLEEN
ELÄMISEN MYRKYT.

karvinen kurveineen linnaan suoraan,ei mitään muuta vaihtoehtoa noin törkyjätkälle.
on todella vaikea käsittää,miten SUOMALAISEN ihmisen/ihmisten ahneus ja rahanhimo on näin valtava,että ajaa jo ennestään nälkärajoilla asuvat todella köyhät paikalliset ihmiset toisessa maassa jopa nälkäkuolemaan ja hakkaamalla heitä hengiltä.

koko touhu on 100% storan maksamaa paikallisille pomoille ja mafialle.
JÄRJETÖNTÄ JA 100% TUOMITTAVA TOIMINTAA,JOKA TULEE LOPETTAA HETI JA PERUSTEELLISESTI.

vihreät ja kaikki muut väriSUORAT kaikkialla,nyt on todella toiminnan pakka ja heti.

Äänestä

Kuinka paljon Stora-Ensoa on vielä suomalaisten omistuksessa? Osakkeen omistajat määräävät mitä tehdään voiton maksimoimiseksi!

Äänestä
  • omistakoot kuka vain,mutta boikotoida ja muutosvaatimuksia saa ja voi tehdä jokainen ilman osakeomistajuutta.

    maailma raaistuu kaikkialla,koska päättäjien järjettömyys sallii ihan mitä vaan.
    on ihmeellsistä,kuinka kansa valitsee itseään edustamaan vain roistoja sallien kaiken
    karmeuden,mitä ne keksii. uskomatonta,mutta edestä kaikki löytyy aivan varmasti.

    todella röyhkeää ja törkeää toimintaa ja lisäksi täysin tietoista rosvousta ja paikallisten
    maahan polkemista. enson roistomaisuudella ei ole mitään rajoja ja lait tehdään vain heitä varten...kiinassakin. täällä samoin ja ihastus silmissä,...siis hallitus-eduskunta toiminnoissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pummieliitti verolle kirjoitti:

Suomen julkisivu alkaa rapautumaan sitä mukaa, mitä valtion, eli meidän jokaisen, elättämät veropakolaiset ja niiden tekemiset saadaan päivänvaloon maailmalla:


http://www.kansanuutiset.fi/kulttuuri/kulttuuriuutiset/2774125/kafkaa-kiinalaisittain-–-nyt-televisiossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu