Olen jo monta vuotta ajatellut, että voisi perustaa SUOMEN TYÖVOIMAPUOLUEEN. Jäseneksi voisi liittyä kaikki ja etenkin kaikki työttömät työnhakijat.
Siinä oliskin äkkiä koossa Suomen Suurin puolue.
Pääajatuksena olisi minun mielestäni se, että kaikki tuet ulkomaille lopetettaisin niin pitkään kunnes suomessa olisi jokaiselle jotakin töitä.
Nythän on ainakin niin, että Suomi, rakas isänmaamme auttaa "köyhää venäjää" Kuolan niemimaan puhdistuksiin, sekä Pietarin jätevesipuhdistuslaitos syntyi suomalaisin voimin(eli rahoin).
Sekä aina siellä, missä tarvitaan rahaa, niin Pikkuruinen SUOMI on sitä ensimmäisenä jakamassa suuresta pussistaan.
Minusta on ihmeellistä, että 5 miljoonan kansakunta on kokoajan auttamassa muita, jopa sitä varakkaampia maita vain sen takia, että SUOMI haluaa olla maailman hyväntekeväisyysjärjestö. Suomella on joku omituinen DRAUMA pyrkiä olemaan suurten joukossa samalla viivalla.
Miksi? Siksi että Suomen hallituksen, jo ennen tätä hallitusta, on nuorien johtajiensa tavoin saatava nimensä ja pärstänsä niin paljon näkyviin kuin mahdollista, koska vain siten taataan huippuvirat Euroopn Unionissa kun ääniä ei enää saa kotimaan tantereilla vaaleissa. Eli omaneduntavoittelijat ovat vallanneet suomen eduskunnan.
Ja mitä tulee tähän TYÖVOIMAPUOLUEESEEN, niin se olisi täysin puoluepolitiikasta vapaa, vain pyrkimyksenään työllistää SUOMALAISIA, myöskin ulkomaalaistaustaisia Suomalaisia, rehellisiä kansalaisia. Uskon edelleen, että meille löytyy varmasti töitä, ainakin niilli jotka sitä todella haluavat tehdä
Eli miettikää ja liittykää yhteen kaikki työtä kaipaavat, vasemmisto, oikeisto, vihreät keskustalaiset, kaikki. Älkää vain ajatelko että jos KOK saa tuon paikan niin KESK. saa tuon jne....Ajatelkaa koko SUOMEN etua, myymmekö maamme pikkuhiljaa ulkomaalaislle(esim. Venäläisille), emme koska haluammehan olevan SUOMALAISIA.
MIETTIKÄÄPÄ ASIAA!
työvoimapuolue
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974309Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293243No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351358
- 10979
- 141958
- 6904
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12842Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11780