Iloinen presidenttiparimme on saapunut Ruotsiin valtiovierailulle. Heti lentokentällä edustavaa paria oli vastassa prinssi Daniel ja ulkoministeri Carl Bildt.
Poiketen edellisen presidenttimme tuhlariasenteesta nykyinen, säästäväinen presidenttiparimme käytti matkaansa puolustusvoimien lentokonetta. Eipä tarvitse nyt veronmaksajienkaan narista monen sadantuhannen euron matkustusbudjeteista. Säästäväinen mies on nyt valtiomme johdossa - säästäväinen ja kaukaa viisas
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041715461941_uu.shtml
Säästäväinen presidenttipari
16
142
Vastaukset
- jäbä
Loistavaa työtä uudelta arvojohtajalta. suomalaisten parhaaksi ja puolesta.
- Loistavaa...
valehtelija.
- Niinistö rulez
Hyvä, että näyttää esimerkkiä. Siinä on todelinen ARVOJOHTAJA!
- Minkä kuva
se antaa lapsille ?
- Hyvin alkoi
Esimerkistä otetaan toivottavasti säästämistaloissa oppia kaikkialla. Presidenttipari on aloittanut hienosti kuuden vuoden pestinsä.
- ylpeyttä SUOMI!
Hyvää toimintaa täytyy myöntää. Tuntuu ylpeyttä sydämessä!
- Eki puuttui joukosta
Missä tuomiojan eki, eikö sen pitänyt mennä Ruotsiin samalla kyydillä, ulkoministeriä tervehtimään??
Vai oliko kyyti liian vaatimaton punikeille jotka ovat tottuneet superkalliisiin yksityiskoneisiin? - jäbä
Erinomaista.
- Ja taas..
takaisin kotiin armeijan koneella, Sauli on selvää säästöä alusta alkaen ! !
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2012/04/1530457/niiniston-valtiovierailu-jatkuu
-
Tuomioja ei lähtenyt epämukavaan koneeseen, punikit ajelee vain kalliisti! - Demari loisii taas
Tuomiojalle valtion piikkiin Learjetti, shampanjagurmeet ja hanhenmaksamässyt meno- ja paluumatkalla. Sillä tavalla demari säästää.
- Kysäsen
Entäs onko varmaa ettei myös maksullista naisseuraa pidä olla Tuomiojalla?
- 9
Kysäsen kirjoitti:
Entäs onko varmaa ettei myös maksullista naisseuraa pidä olla Tuomiojalla?
Halonen ja Tuomioja tuhlasivat satoja miljoonia maailmalla matkaillessaan.
Heidät on saatava siitä vastuuseen. - Kope loi
9 kirjoitti:
Halonen ja Tuomioja tuhlasivat satoja miljoonia maailmalla matkaillessaan.
Heidät on saatava siitä vastuuseen.Halosen kalliit ulkomaanmatkat on otettava tarkkaan syyniin !
- Sivistys kunniaan
Hyvä, että NYT on presidentti, jolle kansan paras on todellinen sydämen asia. Demari on aina haalinut vain itselleen kaksi käsin; moukka kun on aina moukka. Niinistön ei tarvitse, kun hänellä on erilainen kasvatus - sivistynyt kasvatus.
- SÄÄSTÖTALKOOT
Hyvä Sauli - säästötalkoot kunniaan. Kunpa myös punapuolueet osallistuisivat, mutta se on niille niin vaikeaa.
- Hyvä Sale
On se mielenkiintoista, että demaripressa tuhlaa ihan sikana jäsenkirja takataskussa koko pressakauden ja kokoomuksesta valittu säästää ja on puoluepoliittisesti heti valinnan jälkeen sitoutumaton niinkuin pressan kuuluukin! HIENO ESIMERKKI SAULI!
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642559
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182277Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2091476"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591474Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311222Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää971174Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089