Mariella Estonian uhrien apuna

Onko teillä mitään tietoa siitä kun Mariellalle pelastettiin Estonian selviytyneitä ja uhreja? Onko omia kokemuksia, missä ruumiita pidettiin Mariellalla?
8392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Siellähän ne olivat täkillä kasassa pressun alla.

Äänestä

Olitko itse Mariellalla silloin? Varmasti olisi aika jänskää nähdä laivamatkalla kannella ruumiita, jalat pilkottaa pressun alta.

Äänestä
  • Oletko nekrofiili?

    Äänestä

  • J.S. kirjoitti:

    Oletko nekrofiili?

    Eika ne saanu nostettua mariellalle jotain 44?

    Äänestä

Niin missä niitä ruumiita pidettiin ennenkuin maihin päästiin?

Äänestä
  • Messin jääkaapissa

    Äänestä

  • kooäläm kirjoitti:

    Messin jääkaapissa

    Mun rekassa autokannella tanskalaisten joulukinkkujen kanssa.

    Äänestä

Aloitus oli perseestä, ja niin on vastauksetkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


stooniat kirjoitti:

Onko teillä mitään tietoa siitä kun Mariellalle pelastettiin Estonian selviytyneitä ja uhreja? Onko omia kokemuksia, missä ruumiita pidettiin Mariellalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu