Perussuomalaiset hajoaa

Supisuomalaiset

Historia toistaa itseään. Tässä käy kuin Vennamolaisille aikoinaan. Vaalivoitto tuli, ja puolue hajosi omiin riitoihinsa.

Terve vaan ja Onnea!

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pSS koijarikopla

      Soinilla on jo kokemusta puolueen ajamisessa konkurssiin. Nyt hänellä on tässä työssä apunaan ainakin puolentusinaa pSS-suhosta, eli hänen itsensä käsinpoimimaa hovisyöttilästä.

    • sensori2

      Suuren vaalivoiton tuloksena eduskuntaan valitettavasti pääsi joitakin edustajia, joilla ei ole yksinkertaisesti edellytyksiä toimia valtakunnan politiikassa.

      Näitä nyt vaan tässä täytyy ohjata sivuraiteelle ja toivottavasti tyytyvät osaansa vähin äänin. Kokemus kuitenkin kertoo, että eräillä näistä on taipumusta nousta jälleen ylös kuin kumiukot sotkemaan asioita ja normaalia päiväjärjestystä kaiken maailman hölmöine juttuineen.

    • ihmiselle lempein

      Kakkakikkare nousee aina pintaan. Sanoo vaan perSS ja siinä se taas kelluu.

    • Rumaluistelun lajit

      Ja Soini vastaa arvosteluun: "Meillä on edelleen 39 kansanedustajaa... eiku 38 vai mitä niitä nyt on...".

      Kyllä kannatti hoidella pressanvaalit Azoreilta etänä silmät kiinni ja vasemmalla kädellä. Kun Jusula lakkasi taluttamasta, Soini on täysin hukassa. Luottomies Putkonenkin hoiti ay-vaalit kunnon kaksoisagentin tapaan, mutta luulee ilmeisesti edelleen olevansa Soinin varamies - kun muut ymmärtävät pysytellä kauempana katastrofin lähteestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      179
      2698
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      164
      2519
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2207
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      61
      2073
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1739
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1444
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      206
      1439
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      226
      1173
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1138
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      370
      1073
    Aihe