Vihdoinkin osa kansalaisista on tullut järkiinsä ,perussuomalaisten kannatus on jatkuvassa luisussa ALASPÄIN .
Perussuomalaisia äänestäneet ovat huomanneet että monikulttuurisuus on voimavara ja vihreät arvot ovat taas heräämässä.
Superjytky perustui valheeseen jossa luvattiin estää europan velkarahastojen rakentaminen.Voiton tultua siihen ei sitten ryhdyttykkään ja hallituspaikka vaihtui naurettavaan oppositiossa lällättämiseen.
Superjytky perustui islamilla ja monikulttuurisuudella peloitteluun.
Persuja äänestäneet ovatkin nyt heränneet,me tavitsemme kulttuuri ja guggenheimia,me tarvitsemme monikulttuurisuutta,me tarvitsemme vihreitä arvoja.
Monikulttuurisuuden voitto,Persut luisuu
32
155
Vastaukset
- TimoIsokoski
Samaa mieltä,vihdoinkin voin taas hengittää kun tiedän että kapakoiden nurkissa ja peräkammareiden kätköissä verkkariporukka jatkaa kaljanjuontiaan eikä innostu politiikasta josta eivät mitään ymmärrä.
- Mediakommarit RY
"Ei väliä minkälainen puolue on vastassa, kunhan saan hallita mediaa". Katainen sanoo näin galluppi- ja monopolimedian absoluuttisesta vallasta.
- P A S K A kysely....
Minkä puolueen jäseniä nämä 2 400 ihmistä oli joilta kysyttiin mielipidettä ?
- Ne valittiin
tarkkaan hallituspuolueiden jäsenistä.
- VihreäKukkaTyttö
He ovat suomen kansalaisia :)
- Eva Bipettisuhku
Minkä puolueen edustaja "suomen kansalaisia" siellä kukkaroonsa ja pankkitilejään kurkki vastatessaan ?
- Laitas jotain
faktaa asiasta.
- tosi nastaa joo
No voi perse! Onhan se hienoa, kun raiskaukset, kunniamurhat, ryöstöt, pahoinpitelyt, likaisuus ym. kasvaa exponentiaalisesti, kun saamme sitä upeaa monikulttuurisuutta tänne. Tosin, ei persut yksinään sitä kitkisi. Tarvitaan apua ja tsemppiä muiltakin.
- Jees. Tää on hyvä.
Loppu suomalaisuusaatteelle. Rahamme kuuluvat kreikan pankkiireille ja romanikerjäläisille joita pitää saada suomeen mahdollisimman paljon.
- Älä hölise
Täyttä paskapuhetta koko aloitus.
- Mestari nousuun
Soinilaisuus kuihtuu. Halla-aholaisuus nousee. Seuraavissa eduskuntavaaleissa halla-aholaiset ovat ehdolla omana ryhmänään ilman Soinia!
- Nimiproblematiikka.
Onko se sitten Halla-puolue vaiko Aho-puolue? Halla-Aho pelottelee että jos ei saada stop hyökkääjien satavuotis-invaasiolle, niin hän laittaa tahallaan puolueen nimeksi Allah-Halal-Pottuhuora -puolue!
- kikapoo
ERITYSEN TERÄVÄ HUOMIO KYSA.n tekstareissa...Persuvastaavien pitäisi vähitellen tajuta, ettei nyt olla takametsien juopporingeissä laukomassa rasistivitsejä, vaanlaatimassa tasavallalle lakeja, alkaa tosiaan kyllästyttää.
- Neekeripusu suklaa
Kuka ja ketkä ovat luonneet termin RASISMI ?
- fazer
Juutalaismarxistit Trotsky ja Lenin ottivat ensimmäisenä termin käyttöönsä kuvaamaan Itä-Euroopan 'rasisteja', jotka pitivät kiinni omasta kulttuuristaan ja elämäntavastaan, eivätkä omaksuneet kansainvälisyyttä.
- Historia Toistuu?
fazer kirjoitti:
Juutalaismarxistit Trotsky ja Lenin ottivat ensimmäisenä termin käyttöönsä kuvaamaan Itä-Euroopan 'rasisteja', jotka pitivät kiinni omasta kulttuuristaan ja elämäntavastaan, eivätkä omaksuneet kansainvälisyyttä.
No kun se Leninin "kansainvälisyys" tarkoitti että kansalta viedään kaikki, ja siirretään Wall-Street -pankkiirien omaisuudeksi!
?tervetuloa? euvostoliitto?
- jäppismaan
no heko, heko
- valo tulee
alkaa oikein jo hymyilyttämään... tuleehan tästä valon kevät... kaikki synkeät persut pikimustine aatteineen on laskussa ja valoisampi ja iloisempi aika tulee kevään ja kesän myötä. heittäkäämmme kaikki sunkkyys pois jota persut mieleemme on yrittäneet kylvää.
- Vihree lyö Persut
Pekka Haaviston helmikuinen onnistunut viher-ruskea sateenkaarikamppanja vetää Vihreän Liikkeen edustajia sadoittain kunnanvaltuustoihin ympäri Suomea.
Nyt Vihreä Liike saa mahdollisuuden johtaa tätä maata, tilaisuus on käsillä, ja viherpiiperöt nousee Perussuomalaisia suuremmaksi tekijäksi valtuustoihin. - Olenko mikä ?
Työnsin VihreäKukkaTyttö per see seen !
- imer,.
Ääni vihreille, ääni muslimiyhteikunnalle!?
http://naurunappula.com/608793 - kissapoi
persuilta valuu.... kannatus alaspäin ...suunta on oikea, hyvä, hyvä.
- VihreäKukkaTyttö
Totta on kuitenkin se että perussuomalaisten kannatus on laskenut jo pidemmän aikaa. Tämä voi johtua vain siitä,että väärillä vaalilupauksilla harhaan johdetut äänestäjät ovat tulleet järkiinsä.
Suomen oma kulttuuri on jo museoissa,nyt pitää katsoa eteenpäin. Me tarvitsemme
kansainvälisiä moniosaajia jotka ovat valmiita kouluttautumaan mille alalle tahansa ja tekemään ahkerasti mitä työtä tahansa.
Juuri tähän tarvitsemme maahanmuuttajien voimavaroja !
Francesco D’Amuri ja Giovanni Peri ovat tuoneet uutta valoa mekanismeihin, joiden kautta hyödyt valtaväestölle toteutuvat hyödyntäen tietoaineistoa sekä Yhdysvalloista että Euroopasta. Keskeisin on se, että maahanmuuttajien ja paikallisten työtehtävät täydentävät toisiaan, maahanmuuttajien tehtävien kasvu lisää muiden tehtävien kysyntää. Maahanmuuttajat aloittavat huonoiten palkatuissa töissä, jotka kuitenkin lisäävät muiden työtehtävien tuottavuutta. Ilman sen kummempia analyysejä pelkän vilkaisun Pohjoismaihin pitäisi ainakin panna miettimään, onko todella niin, että maahanmuuttajat syövät valtaväestön työpaikkoja.
Vastaus on yksinkertainen...EIVÄT SYÖ vaan PÄIN VASTOIN. - perusssmiess
Heh :) Ironia on vaikea laji. Joku vielä uskoo, että olet noin totaalisesti sekaisin :)
Hauska trolli sinänsä. - 258
ihanaa persut hajoo-- Suomi pelastuu
- Pelastus lopuksi
VihreäKukkaTyttö imi ihanasti penistäni eilen ja meinasin haksahtaa hänen mielipiteisiin, mutta kun annoin kukkatyölle siemenet suuhun heräsin todellisuuteen.
- Mohammed Hussein
´´ihanaa persut hajoo-- Suomi pelastuu´´
katika hii ya ajabu zaidi ni ukweli kwamba kwa haraka kama sisi Wasomali tunaweza kushinda Kifini! - A.T.Moisander
Perussuomalaisten oma porukka hajottaa puolueensa pieniin riiteleviin osiin.
Siitä taas ei hyödy kuin vihreät,sdp,kokoomus,keskusta,ajatelkaa nyt...eihän tuollaisilla pienillä ryhmillä saa mitään aikaiseksi...Perussuomalaisten kannattajat..........AJATELKAA.!!!!!!!!!!!!!! - pitäs kattoo tulevaa
Persut ovat nykyään jopa kd:a vanhoillisempia.
- pyöröovi
Voi KukkaTyttö, kirjoitat niin kauniisti ihan asiaa, että sitä ihan herkistyy. Kun tänään taas kävelin kaupungilla, niin ihan alkoi lantiota keinuttaa muovimukien rytmikkäässä heilutuksessa. Se oli kuin raikkaan monikansallisuuden tuulahdus koleassa kevätsäässä.
Meillä on vielä pitkä kilvoittelu edessä, jos haluamme päästä samaan kuin suuren maailman Lontoo, jos aiomme tosissamme pyrkiä monikulttuurisuuteen. Lontoo on päässyt jo siihen, että alaluokkalaisista enää 20 prosenttia on valkoisia, muut uutta kulttuuria edustavia. Nykyhallituksen avulla meillä on siihen kuitenkin hyvät mahdollisuudet. Kiistämättä olemme briteistä selvästi jäljessä, sillä he päässevät jo 2030 islamilaiseen tasavaltaan. Silloin korkotasokin laskee, sillä ei uskonveljeä sovi nylkeä.
Persuilla tulee olemaan vaikeaa, koska he halusivat pitää kiinni siitä, mitä olivat äänestäjille vaaleissa luvanneet. Ei sellainen ole nykyaikaa, eikä sovi monikulttuurisiin arvoihin. Menevät ja luottavat suoraselkäiseen suomalaisuuteen, syyttäkööt itseään. Nyt meillä on niin hyvä hallitus kuin vain rahalla saa.- Niin Persut
Persut on pitäneet lupauksensa olla menemättä hallitukseen joka syytää suomen veronmaksajien rahat Kankkulan kaivoon !
Väittääkö joku tosissaan ettei näin ole ? - Lue tämäkin.
Niin Persut kirjoitti:
Persut on pitäneet lupauksensa olla menemättä hallitukseen joka syytää suomen veronmaksajien rahat Kankkulan kaivoon !
Väittääkö joku tosissaan ettei näin ole ?Joku voi tosiaan väittää noin, mutta tulee noteeratuksi idioottien kirjaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837