Miksi sisulaiset uhrasivat Hirvisaaren

Hirvisaari sai mennä, jotta Halla-aho, Eerola ja Immonen saisivat jäädä. Sisulaiset tekivät tämän yhden myönnytyksen, antoivat tämän symbolisen uhrin, jotta voisivat konkreettisesti jatkaa kovaa äärioikeistopolitiikkaansa ja asemiensa vahvistamista Perussuomalaisten sisällä.
556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Näennäismyönnytkset ovat olennainen osa SS politiikkaa yhdistettynä soinikusetukseen.

Äänestä

"jotta voisivat konkreettisesti jatkaa kovaa äärioikeistopolitiikkaansa ja asemiensa vahvistamista Perussuomalaisten sisällä. "

Eivät ole tähän menessä onnistuneet ajamaan yhtään mitään. Eivätkä tule onnistumaan. Hommalaiset ovat yhteistyökyvyiltään niin heikkoja ettei politiikan teko tule onnistumaan edes puolueen sisällä. Valtakuntapolitiikasta puhumattakaan.

Ensimmäistäkään lakialoitetta hommalaisprojektin suhteen ei ole saatu aikaiseksi.

Että sellaisia moniosaajia ja politiikanrikastuttajia tällä kertaa.

Ainoa poliitikko kautta aikain joka on saanut paljon aikaseksi hommalaispäämäärien pönkittämiseksi on rautarouva Astrid Thors. Hän tiukensi sääntöjä ja kisristi rahahanaa oikein järeällä optteella. Pakolaismäärä väheni hetkessä liki 70%!

Onko Astrid saamassa hommalaisten isäm maan palkinnon? Onko Halla-aholla edes selkärankaa myöntää tämä tosiasia. Anteeksipynnön toivominen on liikaa. Siihen tarvittasiin jo liki tosimies.

Äänestä
  • "Me olemme lähteneet politiikkaan muuttaaksemme maamme linjaa etenkin maahanmuuttokysymyksissä. Uskon äänestäjiemme, viimeistään asiaa hieman tuumattuaan, olevan yhtä mieltä siitä, että ensisijainen tehtävämme eduskunnassa ei ole viihdyttää heitä vaan edistää kaikin käytettävissä olevin keinoin niitä päämääriä, joiden vuoksi he ovat meitä äänestäneet. Tämä merkitsee sitä, että työskentelemme talon tavoilla ja olemme aiempaa vähemmän yleisön näkyvillä.

    Vaalituloksesta katkeroituneet toimittajat alkavat tietysti valmistautua jo seuraaviin vaaleihin. Kaikki, mitä perussuomalaiset tekevät tai eivät tee, tullaan tarjoilemaan negatiivisessa valossa. Perussuomalaisten äänestäjät pyritään vakuuttamaan siitä, että heidät on petetty.

    Te olette antaneet meille luottamuksenne vaaleissa. Seuraavan kerran luottamusta mitataan seuraavissa vaaleissa. Siihen asti pyydän teitä luottamaan siihen, että teemme parhaamme, vaikka olisimme aiempaa vähemmän julkisuudessa ja riippumatta siitä, mitä media tekemisistämme raportoisi. Arvioikaa aikaansaannoksiamme neljän vuoden kuluttua, älkää reaaliaikaisesti.

    Me olemme teidän puolellanne. Media ei ole. Mitä raivokkaammin toimittajat mustamaalaavat meitä äänestäjillemme, sitä varmempia voitte olla, että teemme jotakin oikein."

    (Jussi Halla-aho, 25.4.2011)

    Äänestä

Kaksilla rattailla ajeluhan on ihan persuasioita, yritetään kerätä sekä erottamisen puolesta että vastaan olevien äänet, mutta kaikki toiminta säilyy muuten entisellään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksi kolmen edestä kirjoitti:

Hirvisaari sai mennä, jotta Halla-aho, Eerola ja Immonen saisivat jäädä. Sisulaiset tekivät tämän yhden myönnytyksen, antoivat tämän symbolisen uhrin, jotta voisivat konkreettisesti jatkaa kovaa äärioikeistopolitiikkaansa ja asemiensa vahvistamista Perussuomalaisten sisällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu