Pakenimista en ikinä anna anteeksi

*

Luottamus särkyi. Totuus sinusta selvisi, olet roikottanut ja kiusannut.
Pakenmista en ikinä anna anteeksi. Sulle on tarjolla tyrkkyjä baareissa, jätä tuntevat ihmiset rauhaan.

4

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • surkuhupaisaa

      kyllä ap on katkera ja vihaa täynnä, joka perkleen päivä nää samat jorinat. Mutta se rakkaus kai sekoittaa entisestään sekavan pään

    • katkeruus ei auta

      Lakkaa sitten tyrkyttämästä itseäsi hänelle yhtään enempää. Kun kerran tiedät totuuden, niin parasta vaan itse siirtyä eteenpäin ja jättää mokomat neuvot, jotka ei sinua hyödytä tipan vertaa.

      Aika lapselliselta muutenkin kuulostat tuolla anteeksiantamattomuudellasi. Pakeneminen tai irtipääseminen on jokaisen oma valinta ja sinun anteeksiantamattomuudellasi et loukkaa ja vahingoita ketään muuta kuin itseäsi.

    • Tahtosi on

      tapahtunut jo aikoja sitten.

    • pakooooon

      Pakko sanooo, että kyllä mä vielä lähden jonku "tyrkyn" matkaan... Olen kyllä sen verran arkajalka, että aina pakenen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      248
      4078
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      128
      2343
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1491
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      968
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      129
      958
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      949
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      335
      889
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      867
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      790
    Aihe