Taisin ihastua vähän kaupan myyjään.

*¨*^*

Sellanen kaunis ja lyhyt ;)

17

561

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haaannnanna

      No jos ihastuit nii miks et mitää tee?????

      • *¨*^*

        Olen sen verran ujo eikä siinä ruuhkassa mitään voi tehdä.Ehkä jos joskus olis parempi paikka...


    • jono ihastujia

      Kauniit kaupanmyyjäparat!

    • asödgfökjls

      Onko se sitten ammatin varjopuolia vai positiivinen asia mutta tuntuu olevan aika yleistä. Saattaisi olla sinkku ihmiselle hyvä tapa löytää seuraa. Vai mahtaako olla kiusallista jos tarinaniskijää lyöttäytyy seuraan liiaksikin. Kertokaapa kaupan alalla työskentelevät että onko vipinää? Asiallisia lähestymisiä vai kiusallista tuijottelua?

      • Jokainen päättäköön

        Jokainen päättää itse. Minusta harvinainen huono tapa "löytää" seuraa, itse kun olet paikan ja kassan vanki, pois ei pääse.


    • NEUVONANTAJA

      Missäs tämä neiti työskentelee ?

      • *¨*^*

        Hän työskentelee K-Kaupassa tuossa lähellä.


    • nainenn----

      Kerro se hänelle, oi voi tämä elämä on lyhyt. Sulje ujoutesi ja kerro se hänelle. Ethän sinä mitään menetä. Good luck.

    • nuori kassaneiti

      Minkä ikäinen? Nuori vaiko vanhempi?

      • *¨*^*

        Nuori kassatyttö. Hänellä on vaaleat hiukset jotka ovat ponnarilla.


    • nuuskamuikkunen

      Missä näit tämän ihastuksen kohteen? kassajonossa? Missä kaupassa?

    • ###¤%#

      sama täällä.makuunin tyttöön

    • teoriaa tosin vain

      Oli kyse sitten kaupasta, baarista, tai mistä vaan, niin ainahan ne tuntuu palkkaavan mielummin hyvän näköisiä tyttöjä sinne hommiin. Vissiin sen takia että ihastuneet miehet juoksisivat jatkuvasti juuri kyseisissä paikoissa... :-D

      • ...

        Ne on vähän sellasii sisäänheittäjiä, myyjät ottaa katsekontaktia niin asiakas kääntyy kauppaan ja ostaa tuotteita;)


    • #007.1

      Mielessäni jumppasimme jo duona.
      Perhana sinua harmaa mössöni !

    • zölefppe

      totta turisette ihmiset :)):))

    • naikkonen

      Mäki taisin ihastuu kaupan myyjää ;))) se oli semmone pitkä komee tummatukkanen ja ruskee silmänen mies ja kiitteli kovasti ostoksista ja hymyili ;))) tottakai hymyilin takas :;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3945
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      139
      1418
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      288
      759
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      757
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      736
    Aihe