Antipunikki vastaa

kysyy ja kysyy

Antipunikki sanoo:

"Kallehan ei todistettavasti ole vielä kertaakaan ollut väärässä tällä palstalla. "

Se on hieno juttu, joten kerro joku asia missä olet ollut oikeassa?

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikä unohtui?

      No, tietenkin linkki Kallen viestiin, josta lainaus on otettu.

      Annahan ensin linkki viestiin ja katsotaan sitten, että mitä Kalle vastaa.

      ....................

      • et ole normaali

        Normaalijärjellä varustettu ihminen pystyy kyllä vastaamaan esitettyihin kysymyksiin ilman mitään linkkejä ja lainauksia.

        Nyt herääkin sitten kyllä vahva epäily että sinä et ole mikään normaali ihminen.


      • et ole normaali kirjoitti:

        Normaalijärjellä varustettu ihminen pystyy kyllä vastaamaan esitettyihin kysymyksiin ilman mitään linkkejä ja lainauksia.

        Nyt herääkin sitten kyllä vahva epäily että sinä et ole mikään normaali ihminen.

        Arvoisa "et ole normaali" normaalilla järkikalulla varustettu perustaa kysymyksensä esimerkkiin joka häneltä on unohtunut. Esimerkkiin joka osoittaa hänen Kallen lainaukseksi väittämänsä olevan väärässä. Eli kuten tuossa toisessa kommentissani sanon jonkun faktan joka ei pidä paikkaansa ja joka ei ole mielipide koska ne ovat vain erilaisia mutta eivät ehkä vääriä lainkaan.

        Sosialismissa oli vääriä mielipiteitä, niistä jopa sai pitkiä vankeus rangaistuksia tai kuoleman tuomioita mutta vapaassa yhteiskunnassa asiat eivät ole noin. Saattaa tietenkin kommunistin olla vaikeaa ymmärtää vapaata yhteiskuntaa kun haaveilee totalitarismista.

        Aloittaja siis osoittakoon Kallen sanoiksi väittämänsä vääräksi ja sitten antakoon Kallelle mahdollisuuden puolustautua!


    • Kun väitteesi on mikä on niin sinun on esitettävä todisteena missä Kalle on ollut väärässä siten, että asia koskee faktaa eikä mielipidettä. Meillähän on mielipiteen vapaus joten ne eivät ole koskaan vääriä vaan vain erilaisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      57
      2561
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1692
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1660
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1535
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1518
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1218
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1061
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1022
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      964
    Aihe