Yhä kärjistyvät kannanotot idioottihyysäreiden taholta jotka puolustavat rikolliston tuomistaan maahamma kansalaisten riesaksi ja kansalaisten kustannuksella, saa tavalliset perheelliset ja tavalliset isänmaalliset ihmiset raivostumaan.
Toinen asia on kansalaisten rahojen käyttäminen suurteollisuuden ryöstöoperaatioihin, josta alempana enemmän.
Idioottihyysärit eivät osaa perustella tekojaan raiskaajien, ryöstäjien ja roskaajien tänne tuomisessa mitenkään.
Heidän ainoa aseensa onkin sanasota, verbaalinen sairas propaganda jolla syyllistetään ja mustaleimataan kotimaastaan ja mm. omien jälkeläistenstä tulevaisuudesta aidosti huolissaan olevat ihmiset "impivaaralaisiksi luola-ihmisiksi", ja "isänmaallisiksi epäsosiaalisiksi rasisteiksi".
Tämä alku-asukkaiden syrjiminen kärjistyy vähitellen tasolle jolla se oli USA:ssa kun intiaanit askel askeleelta marginalisoitiin, demonisoitiin, ja lopulta joukkomurhattiin sekä laitettiin "reservaatteihin" turistinähtävyydeksi, ja "todisteeksi" viha-vasemmiston "humaanisuudesta".
EU ottaa yhä enemmän valtioiden ja kansalaisten resursseja, kuten tehtiin myös erittäin julmalla tavalla samojen viha-vasemmistolaisten toimesta Leninin ja Stalinin joukkojen toimesta.
Esimerkiksi riittää ns. maataloustuki. Kyseessä on viljelysmaiden ryöstäminen pientilallisilta kahden eri menetelmän yhdistelmällä.
1.) Elintarvikekaupan monopolit (suomessa S- ja K-ketjut) polkevat täysin härskisti ja rikollisesti tuotantohinnat niin alas että tilallinen ei mitenkään voi ansaita toimeentuloaan myymällä tuotteitaan. Samaan aikaan monopolikauppiaat vetävät jopa 47% katteet näistä tuotteista.
Kilpailun puuttuessa ei ole muita tahoja jotka maksaisivat enemmän näistä tuotteista. Kilpailuviranomaiset nauravat kabineteissaan kuinka he saavat vapaasti sortaa pienmaanomistajia DemLa-mafian suojeluksessa, eivätkä edes yritä tehdä asialle mitään.
2.) Maataloustuet tarjotaan sitten rikkaiden globalistien laatiman EU-Komission kokoonpanon toimesta "ratkaisuksi" tähän ongelmaan. Sensijaan että pakotettaisiin aitoa kilpailua, niin pientilallisista tehdäänkin orjia, jossa sekä yksityinen sektori (tukkuportaat), että julkinen sektori orjuuttavat tahallaan näitä pientilallisia omien oikkujensa toteuttajiksi pakon edessä. Valtava pykälä- ja tukipaperiviidakko vie entisestään aikaa, resursseja sekä jaksamista pientilallisilta.
Samaan aikaan EU:ssa on yli tuhat "tukiaismiljonääriä". Nämä suurtilalliset käyttävät surutta hehtaarien mukaan saamansa tuet bolsheviikkiloukussa kituvien pientilallisten konkurssipesien maat ja muun viljelysrekvisiitan.
Suurteollisuus saa eniten EU-tuotantotukia. Mm. sokeriteollisuudessa on EU:ssa yli 10 suuryritystä jotka saavat plus miinus sata miljoonaa maataloustukina vuodessa. Itäblokin maissa on Fortune-500 -yrityksiä jotka käyttävät jättituet ostaakseen alihintaan yhteensä valtavia alueita pois ihmisiltä ja näiden yritysten omaisuudeksi.
Neuvostoliitossa tilalliset murhattiin kiduttamalla, usein jo muutamassa minuutissa, ja heidän maansa liitettiin USA:laisten globalistifirmojen omaisuudeksi, "kolhooseiksi", joissa orjatyövoimaa riitti nälkäpalkalla, tukemaan Wall-street pankkiirien omien firmojen kansainvälisen elintarvikekaupan "tukipilareiksi".
Nyt näemme täsmälleen saman kaavan EU:ssa. USA:n "talouslahkon" jäseniä istuu esimerkiksi EU:n rekonstruktiopankin hallituksessa, ja tämä pankki rahoittaa näitä "projekteja" joissa pientilallisilta viedään kaikki suuryhtiöille.
Eurooppa Sisällis-sodan Partaalla
Pankkikommunismi 1.
3
58
Vastaukset
- Vanha Erkki.
Eikä ilmaistyö 9 euron päiväpalkalla tee asioista mitenkään "oikeudenmukaisempia".
- SDP_IRJATYÖLAKI
MUISTAKAA: SDP-FILATOVIN AIKANA ORJATYÖLAKI!!! ei ikinä sdp:tä!!!
- Bolshe-Shit?
Tosiaankin maanviljelijät ovat puun ja kuoren välissä ahneuden markkinoilla. Ketjukaupat maksavat liian vähän tuotteista joista ottavat ylihintaa asiakkailta.
Asiakkaat maksavat veroja palkoistaan jotka viedään Brysseliin, ja joista maksetaan tilallisille tukirahoja.
Sirkuksessa hyötyvät monopolikauppiaat. Asiakas maksaa sekä liian kovan hinnan tuotteesta, että tilallisen tukirahat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43693SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933599Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283340Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713312Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 311506
- 321461
- 891376
- 151323