Ettei pahuus levieisi yhteiskunnassamme..Vetoomus

Adressi

Koska Aki Kaurismäki on antanut The Guardia lehdelle lausunnon joka on seuraava.

En näe ihmisyydelle muuta vaihtoehtoa kuin terrorismin. Tapamme sen yhden prosentin joka omistaa kaiken. Tämä yksi prosentti on saattanut meidät tilanteeseen n jossa ihmisyydellä ei ole enää arvoa. Sanoi Aki Kaurismäki The Guardian lehden reportterille.

Koska kukaan ei ole vaatinut Aki Kaurismäke vastuuseen terrorismiin kehoittamisesta esitänkin että joku laittaisi nettiin Adressin jossa vaadimme että Aki Kaurismäelle ei saa enää myöntää elokuviensa tekemiseen yhteiskuntamme tukea.
Ja että Aki kaurismäki pyytää julkisesti anteeksi typeriä lausuntojaan.

Toivonkin että joku laittaa Adressin johon kaikki halukkaat saavat laittaa nimensä.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EI PIDÄ PAIKKAANSA

      Nero Kaurismäkihän sanoo ääneen vain sen, mitä niin monen tavallisen köyhän mielessä liikkuu, miten tähän on tultu. Että rikkaat rikastuu ja köyhät köyhtyy.
      Nyt päinvastoin kaurismäelle ylimääräistäkin julkisuutta ja leffojen tilausta, haastatteluja jne jne.

    • sanoi

      Lupasi hävittää 1 prosentin Siis kun rikkaat poistetaan.....

    • mukana.,.

      Missä viipyy nettiadressi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4754
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      207
      3800
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      101
      2205
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1248
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1226
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1095
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      477
      1022
    Aihe