Toimintahäiriöiset pikapankkilaitteet

rahanmenoa vain

Varokaa, kun asioitte automaatilla.

Nyt on asennettu uusia suuaukkoja näihin laitteisiin eivätkä ne toimi normaalisti.

Täytyy muistaa painaa PUNAISTA hätänappia, että saa kortin koneesta ulos veloituksetta.

Taulu antoi vaihtoehdot - kysy saldoa - lataa saldoa eikä siinä ollut normaalia -keskeytä toiminto -nappulaa kuvaruudussa.
Niinpä hätäpäissäni kysyin saldoa ja nyt joudun maksamaan 50 SENTTIÄ siitä hyvästä, kun romukoneet eivät toimi!

Näitä toimintahäiriöisiä koneita oli tänään useita. Rahaa ei herunut, mutta joudut itse maksamaan.
Kysyin pankista asiaa ja syyttivät siitä, kun en älynnyt painaa punaista nappia ja nyt on vain maksettava pankille siitä, että HEIDÄN KONEENSA ovat häiriintyneet!

Ainakin säästöpankki veloittaa.

2

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perillä asioista

      Ihan normaalia toi veloitus saldon kyselyssä niinkuin myös tilitapahtuma kyselyissä. Minulle ainakin pankki kertoi korttia luovuttaessani kyseiset veloitukset. Olisiko sinulla mennyt kyseinen tieto ohi. Ja kyseessä on kumminkin vain 50 sentin veloitus.

      • rahanmenoa vain

        "Minulle ainakin pankki kertoi korttia luovuttaessaNI kyseiset veloitukset."

        Freudilainen lipsahdus?


        Kysymys on siitä, että näytöllä oli vaihtoehtona ainoastaan saldon lataaminen puhelimeen tai saldokysely eli kysymyksessä oli PAKKOKYSELY. Kone siis "toimi" siinä vaiheessa, kun työnsi kortin sisään, mutta sekosi kortin laittamisen jälkeen.

        Minä halusin vain nostaa rahaa, mutta sitä vaihtoehtoa ei kone antanut. Jos kone ei toimi, niin pankin ei tulisi sen käyttämisestä veloittaa! Siitä tässä on kysymys.
        Minä en halunnut tietää saldoa, mutta toimintahäiriöinen kone PAKOTTI minut sitä kysymään. Minähän luen sitä, mitä näytöllä sanotaan!

        Enkä ollut ainoa, joka ei saanut konetta toimimaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2090
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      13
      1148
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      103
      1041
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      71
      913
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe