Varokaa, kun asioitte automaatilla.
Nyt on asennettu uusia suuaukkoja näihin laitteisiin eivätkä ne toimi normaalisti.
Täytyy muistaa painaa PUNAISTA hätänappia, että saa kortin koneesta ulos veloituksetta.
Taulu antoi vaihtoehdot - kysy saldoa - lataa saldoa eikä siinä ollut normaalia -keskeytä toiminto -nappulaa kuvaruudussa.
Niinpä hätäpäissäni kysyin saldoa ja nyt joudun maksamaan 50 SENTTIÄ siitä hyvästä, kun romukoneet eivät toimi!
Näitä toimintahäiriöisiä koneita oli tänään useita. Rahaa ei herunut, mutta joudut itse maksamaan.
Kysyin pankista asiaa ja syyttivät siitä, kun en älynnyt painaa punaista nappia ja nyt on vain maksettava pankille siitä, että HEIDÄN KONEENSA ovat häiriintyneet!
Ainakin säästöpankki veloittaa.
Toimintahäiriöiset pikapankkilaitteet
2
308
Vastaukset
- perillä asioista
Ihan normaalia toi veloitus saldon kyselyssä niinkuin myös tilitapahtuma kyselyissä. Minulle ainakin pankki kertoi korttia luovuttaessani kyseiset veloitukset. Olisiko sinulla mennyt kyseinen tieto ohi. Ja kyseessä on kumminkin vain 50 sentin veloitus.
- rahanmenoa vain
"Minulle ainakin pankki kertoi korttia luovuttaessaNI kyseiset veloitukset."
Freudilainen lipsahdus?
Kysymys on siitä, että näytöllä oli vaihtoehtona ainoastaan saldon lataaminen puhelimeen tai saldokysely eli kysymyksessä oli PAKKOKYSELY. Kone siis "toimi" siinä vaiheessa, kun työnsi kortin sisään, mutta sekosi kortin laittamisen jälkeen.
Minä halusin vain nostaa rahaa, mutta sitä vaihtoehtoa ei kone antanut. Jos kone ei toimi, niin pankin ei tulisi sen käyttämisestä veloittaa! Siitä tässä on kysymys.
Minä en halunnut tietää saldoa, mutta toimintahäiriöinen kone PAKOTTI minut sitä kysymään. Minähän luen sitä, mitä näytöllä sanotaan!
Enkä ollut ainoa, joka ei saanut konetta toimimaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422512Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422992117- 241900
- 241625
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251489Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta421453- 441376
- 1001349
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391315- 361086