Nokian suurimmat omistajat eli monopolikapitalistit menivät soitellen sotaan eli siirsivät
tuotantoa demokraattiseen Kiinaan.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=201204157643
Mutta kiinalaisetpa alkoi tehdä halvempia piraattituotteita, eikä herrojen patenteilla ole Kiinassa mitään arvoa.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=201204157851
Nokian alamäki jatkuu
9
142
Vastaukset
- nokia sucks
Hahahaa hienoa että paha saa palkkansa kun mokia eiku nokia irtisaoi tuhansia suomalaisia ulos niin nyt tuli kosto korkeammilta voimilta.
Aivan niin - vieläkö Suomen pikkuporvarillinen ay-liike opettaa Kiinan ja Intian työläisiä elämään?
Nyt Nokian omistajat ja muutkin monopolikapitalistit kuluttuvat rahansa naurettaviin patenttikiistoihin.
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2012/04/nokian_tulos_odotetusti_tappiolle_3417375.html
Mutta demokraattinen piraattituotanto jatkuu Kiinassa, Intiassa, Venäjällä jne.- vxcfghxvxdvxvxcvcv
http://www.iltalehti.fi/talous/2012041915473018_ta.shtml
kyllähän lumioita menee, kun jenkeissäkin hhttp://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=201204149035&ref=inta on -1 dollaria. tietenkään mikään firma tuolla tavalla ei kovin pitkään pystyssä pysy..
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=201204149035&ref= Myös Nokin monopolikapitalistien on jo pakko tajuta se, että puhelimien hinnat saa vain alentua.
- %
Kyllä nyt Stephen Elopia vi tuttaa.
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2012/04/elop_sijoittajille_olemme_pettyneita_3418043.html - vai miten se on
johtajalle täytyy nostaa palkkaa riittävästi.
sillä päästään nousuun . - KÄNNYKKÄ.
suomella oli jalokivi mutta sen arvoa ei nähnyt kukaan.
kaikki on aina ahneilla MYYTÄVÄNÄ. Ei myynti ole ratkaisevaa vaan se, että kilahtaako voitot herrojen vain valtion kassaan.
Monopolikapitalistit eli patenttien ja tavaramerkkien omistajat ei tule koskaan pärjäämään demokraattisille valtioille (Kiina, Intia, Venäjä, Pohjois-Korea, Afrikka jne.) hyödykkeiden hintakilpailussa.- Turhapurokin parempi
Onkohan tämä Stefanie Flop joku kätyri? Ainakin hänen aikana on nokia mennyt koko ajan alaspäin kuin vasikanhäntä.
Jossakin muussa virmassa olisi johtaja pantu maantielle ajat sitten tuollaisten näyttöjen jälkeen.
Varmaan hän kohta saakin kenkää, muhkeiden bonusten saattelemana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981030- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648