iltaa ja voisistko katsoa mitä kuvioita minulle on näkyvillä? tyhjän päällä menen ja miesasiakin on rempallaan hänen elämäntapojensa takia.kuljenko taas yksin tai onko mitää valonpilkahdusta? ahistaa utelias naapurikin kun aina kohdatessa utelemassa jotain ,vaikka haluan elää omaa elämääni ilman tilityksiä siitä mitä teen vai olenko tyhjänpanttina...
kissalepakkoa kutsun
tuulikki-katariina
2
57
Vastaukset
elä välitä naapurista hänellä ei ole omaa elämää siksi kyttää kaikkea mitä liikuu. tiedät itse et olet arvokas. kun saat oman itse tuntosi kuntoon olet valmis onneen.
kun saat itse tuntosi kuntoon sinut huomaataan. jos ruvet pohja mullassa ei kukaan sieltä halua kaivaa ylös koska se vie liikaa voimaa ja energiaa.- ok itsetunto kyllä
no mitäs näkyy siteen? et vastannut.mulla itsetunto ihan kohdillan ,olen aka ok näköinen ja kuntoilen paljon.ei ulkonäköpaineita.ottajia riittää mut ei kolahda kukaan-mitä näet? et vastannut ,siihen odotin että vastaat-siisn tulevat tapahtumat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http3144976Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k1273382Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1483170Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän22064Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn371639Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2491386Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.401377- 471281
Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop3451202Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu801184