87%

http://www.paihdelinkki.fi/keskustelu/viewtopic.php?p=282738

Lainaus

Ray:n "tavalliset" peliautomaatit palauttavat koneesta riippuen 80-95%, eli jonkun mainitsema 87% keskiarvo on ihan faktaa. Kasinolla luvut ovat erit. (Olen töissä kyseisessä firmassa, tämä on siis puhdasta tietoa, jota on turha yrittää kiistää.) Peliongelmaisille on tyypillistä pitkällekin ulottuvat harhaluulot, eikä usein ymmärretä sitä, että palautusprosentti tulee pitkässä juoksussa. Ei siis todellakaan tunnissa, päivässä eikä edes viikossa. Se ei myöskään ole sama joka koneella, vaan ylipäänsä kaikki koneet palauttavat keskimäärin sen 87%. Nimimerkin "Peliriippuvainen" kommentti kuvaa hyvin näitä harhaluuloja. Todellisuuden kanssa tuolla oletuksella tietokoneesta ja sattuman puutteesta ei nimittäin ole mitään tekemistä. On täysin palautusprosenttien mukaista, vaikket saisikaan 50 euroa pelattuasi voittoja! Sen määrittävä aikaväli on p i t k ä.



mutta kun ne palautusprosentit toteutuvatkin tarkalleen vasta siinä vaiheessa kun pelejä on pelattu satoja tuhansia, saatetaan tarvita jopa miljoonia. Joten vielä tuokaan ei todista mitään, puhumattakaan tuosta veikkausesimerkistä. Odotusarvon mukaan pitkässä juoksussa saat jokaisesta lototusta eurosta takaisin pyöreästi 40 senttiä, pelikone-eurosta pyöreästi 87 senttiä. Eli on kannattavampaa hakata RAY-koneita kuin lottoa, joskin molemmat ovat täysin turhaa rahanhukkaa pitkässä juoksussa.

8

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pähkinä purtavaksi

      hahahahaaa aiemmin olet kiistänyt olevasi RAYn palkkalistalla ja se onkin ainoa totuus tekstissäsi ahahahahahahahaaaaa
      Pelaajat jotka ovat ovat hävinneet yrität vaientaa, vihjailemalla peliriippuvuudesta ym. sairaudesta. Kyseessä ei välttämättä ole pelaajien peliriippuvuus vaan pelaajien huijaaminen pelaamaan, mainostamalla 80-97% palautusprosentteja. Itseasiassa pelitoiminta voitaisiin luokitella suorastaan rikolliseksi huijaustoiminnaksi, ihmisten hyväksikäytöksi jne. Tässä olisi jo aika lakimiesten alkaa tutkailla millaisilla mainoksilla ihmiset höynäytetään pelaamaan. Toisekseen jos ne aiheuttavat peliriippuvuutta eli sairastuttavat siinä määrin että ihminen menettää taloudellisen hallintakontrollinsa josta aiheutuu tuntuva taloudellinen ahdinko ym. Tulisi pelitoiminta luokitella terveysriskiksi ja lopettaa kuten joissakin maissa on jo nähty aiheelliseksi. Samoin pelitoiminta tulisi tutkia voittojen ja häviöiden kohdalla perustuvatko ne todella 'sattumaan'. Vai onko pelit suunniteltu pelkästään rahastukseen ja kyetääkö pelejä ohjailemaan manuaalisesti tai sitten automaation avulla toimimaan valinnaisesti.

    • ravintola työntekijä

      Näihin tavoitteisiin päästään RAY pelikoneissa kun ne ovat SÄÄDETYT KYSEISIIN %!!!

      Ja ne toteutuvat jo lyhyelläkin juoksulla. Eli jos pena on hävinnyt päivässä 1000€ , niin seuravien päivien aikana joku varmasti voittaa.

      Ja toimii myös toisinpäin. Tosin RAY kone ei tietenkään anna takaisin koko hävittyä summaa vaan vähemmän huomattavasti.

      Pöytäpeleissä anto% realisoituvat piiitkällä jouksulla vasta- NIIN KUIN SATUNNAISESSA PITÄÄKIN.

      Olen työskennellyt Ravintolan kassalla 30v ja tullut päivittäin seurattua miten RAY koneet syövät ensin ja sitten säännönmukaisesti antavat.

      Sitten kun ovat taas syöneet alkavat systemaattisesti suoltamaan rahaa ulos.

      Ja ihan sama kuka pelaa ja miten ym.ym.

      Toimivat aivan SÄÄdetysti kyllä.

      • no ni...

        Ts. jos voitat koneista, on ne jonkun toisen häviämiä rahoja. Totuus on siis etteivät kaikki saa 90-97% palautusta vaan häviävät 100%. Eräät mielellään jankkaavat suuria palautusprossia vaikka ne todellisuudessa eivät koske kaikkia pelaajia.


    • Todistus puhtaudesta

      Nyt kun ylennyksen olet saanut Rayn työntekijäksi niin miten kommentoit sitä kun Playtech järjestelmän tietoturvassa on mahdollisesti miehen mentäviä aukkoja ollut jo alku ajoista lähtien tähän päivään?

      Sen voit todeta näin kahdella tietokoneella kun asennat saman internet rahapelipajan ohjelman kahdelle koneelle ja toisesta lyöt salasanan väärin kunnes pelitili lukkiutuu ja siirryt toiselle koneelle eri ip lle huomaat että turvallisuus syistä äsken lukkiutunut pelipaikkasi on varsn avoimessa käytössä yhä edelleen,

      Eihän tuosta voi kuin alkaa miettimääni miten avoimilla pakoilla sitä pokeria i saitti pyörittää ja ja mitä kaikkea muuta.

    • edelleenkään en ole ray:lla töissä.

      • Vajakit Ry

        "Olen töissä kyseisessä firmassa"

        Ota susta keharista sitten selvää.. huoh..


      • Vajakit Ry kirjoitti:

        "Olen töissä kyseisessä firmassa"

        Ota susta keharista sitten selvää.. huoh..

        aloitus ei ole minun kirjoittama vaan lainattu yllä olevan linkin foorumista.


    • Todistus puhtaudesta

      Jaa.

      Siltikin vilkaisin Ub tä joka oli tyhjää pelipaikkaa täynnä. Liittyneekö se hiljasuus siihen kun siell cereus verkossa oli kuulema kunnolla bluffattu ja silti olen sitä mieltä et jos kympillä aloittaa netti pokerin i pokerin verkossa ja olisi voittamaton se putki jossain vaiheessa katkaistaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      393
      2020
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1849
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      242
      1367
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      77
      999
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      52
      961
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      928
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      33
      765
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      759
    9. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      714
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      63
      713
    Aihe