Elop tuli Microsoftista ja

Folio Mulder

Ja aloitti Nokian pilkkomisen. Lopulta se myydään Microsoftille. Voisikohan olla tällainen juoni koko hommassa ?

Suomi antaa kaiken ulkomaalaisille, työpaikatkin Kiinaan ja muualle. Mitä jää jäljelle ? Sosiaalisektori ja mistä sinne sitten kerätään rahat ?

Ne otetaan sitten tuolta vakausrahastosta ja poliitikot pääsevät revittelemään kuinka hyvä on, kun on EU :)

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • flöppi

      Mikrosoft julkaisi heti huipputuloksen kun pääsi E-flopista eroon!

    • uskomatonta..

      Elop on klassinen esimerkki täydellisen häröstä ja taitamattomasta johtajasta joka kuitenkin pystyy vakuuttamaan toimeksiantajansa jotka eivät erota jyvää akanoista.

      Tiedän ihmistyypin, esittää jämptiä ja osaavaa mutta on kaikkea muuta. Täysi pelle.

      Kysymys kuuluu kuinka typerä täytyy Nokian hallituksen olla palkattuaan Ronald mac Donaldin toimariksi?

    • tasasesti jonossa

      Kreikantiellä on hauskaa, ainakin päättäjillä, he elävät pellossa kuten ennenkin. Toiset suomalaiset syövät ruokajonoissa, Koskee nykyään jo keskiluokan pikkukokoomuslaisiakin. Tervetuloa toisten nälkäisten joukkoon.

    • Rahaa Unioniin

      Elop on samanlainen talouden iskumies, kuin Kaj-Erik Relanderkin.

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/9324316#comment-48079660
      -Jeff Rotschild omistaa Facebookin ja riskisijoitusyhtiön Accel partnersin. Talouden iskumies Kaj-Erik Relander sai Accel yhtiön osakkuuden palkkioksi, ajettuaan Soneran zionistien syliin. Ketkä asettivat Relanderin Soneran johtoon?

      "Rahaa Unioniin" on yksi tunnetuimmista Euroopan historian hölmöläistarinoista:

      Hölmöläiset, ei kun eurooppalaiset yhdistivät Euroopan valtiot, mutta siinä oli paha vika, rahaa oli liian vähän. Koska kukaan ei halunnut olla köyhä, päätettiin hankkia Unioniin lisää rahaa. Mutta miten? Sitä pohdittiin yhdessä. Lopulta joku keksi, että rahaa voitaisiin tuoda säkillä Unionin toisesta valtiosta, jossa rahaa oli yllin kyllin. Toinen hoksasi, että työ helpottuisi kun samalla kannettaisiin toisella säkillä rahaa toisestakin Unionin valtiosta, ja myös kolmannesta...jne.

      Hölmöläiset...ei kun unionilaiset jakaantuivat moneen ryhmään. Toiset kantoivat rahaa Suomesta Kreikkaan ja toiset kantoivat rahaa Kreikasta Suomeen. Työ oli aika helppoa, sillä setelisäkit ovat kevyitä ja ykkösten ja nollien lisääminen kovalevylle ei ketään rasita. Unionin rajoilla ja internettin verkoissa kävi melkoinen vilske, kun toiset toivat ja toiset veivät. Mutta jostain syystä Unionin varallisuus ja kokonaisrahamäärä vain entisestään pieneni.

      Unionin viisain mies Jyrki kulki siitä ohi ja kysyi, mitä hölmöläiset olivat tekemässä. Nämä selittivät. Jyrki otti kännykän ja soitti Ziionin Rothschildille, joka lainasi Unioniin lisää rahaa. Hölmö...ei kun Unionin asukkaat kirjautuivat nettipankkeihinsa - ja ihmeiden ihme, sinne todellakin oli tullut lisää rahaa. Miten viisas Jyrki olikaan!

      Jyrkin mentyä hölmöläiset päättivät Ottaa ziionisteilta vielä enemmän lainaa. Lainaa otettiin yhä enemmän ja enemmän, kunnes lainan kokonaismäärä ylitti Unionin kaiken omaisuuden arvon. Unionissa oli nyt siis jo enemmän lainaa kun omaisuutta. Saataisiinko ziionisteilta vieläkin enemmän lainaa? Yksissä tuumin päätettiin laittaa nimet paperiin, ja luovutettiin näin kaikki päätäntävalta ja omaisuus ziionisteille. Kun Unionin asukkaat olivat muuttaneet kaiken omaisuutensa vihreäksi paperirahaksi, sen arvo romahti kasaan. Onneksi kukaan ei jäänyt alle.

      Hölmö...ei kun Unionin asukkaat olivat hieman pahoillaan, kun heillä ei enää ollut tehtaita, ei kotia, ei omaisuutta, ja rahakin oli muuttunut arvottomaksi paperiksi, jolla voisi tapetoida vessansa seinän, mutta kun kukaan ei omistanut enää edes ulkohuussia.
      Mutta sitten he lakkasivat murehtimasta, kun joku keksi, että omaisuudesta onkin vain kuluja,,,,kuten esimerkiksi kiinteistöverot, ja tyhmänä on kiva olla kun ei rasita polla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      172
      13125
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      154
      5468
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4860
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3699
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2808
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      123
      1989
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      114
      1734
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      367
      1655
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      110
      1552
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1481
    Aihe