Eurooppa on täynnä nuoriatyöttömiä,kiitos euron

9

101

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Markka takaisin ja devalvoituna kiitos!

      • me-262

      • me-262 kirjoitti:

        Ei huolta, Espanja hoitaa homman:
        http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2012/04/16/nuorisotyottomyyden-aikapommi-tikittaa-jo/201227258/12

        Noh, jos ei muuta niin ainakin euron devalvoitumisen...

        Ps. Ei voi muuta kuin lausua oman rukouksensa Spanjan suhteen:
        http://www.youtube.com/watch?v=uvyc-CiLZxQ

        Hyvä kun hoitaa.Odottelenkin tässä kärsimättömänä markkinatalouden ja kansallisvaltioiden paluuta,Kunpahan olisimme liittyneet vaikkapa venäjän federaatioon ,mutta kun oli tuo syöpäkokoomus levinnyt jo niin pitkälle


      • me-262
        kissamies57 kirjoitti:

        Hyvä kun hoitaa.Odottelenkin tässä kärsimättömänä markkinatalouden ja kansallisvaltioiden paluuta,Kunpahan olisimme liittyneet vaikkapa venäjän federaatioon ,mutta kun oli tuo syöpäkokoomus levinnyt jo niin pitkälle

        Itärajan takaa ei ole ikinä tullut mitään muuta hyvää kuin auringonnousu.
        Vähän sama tilanne tuolla Spanjan suunnalla kuin nyky-Suomessa:
        -Työttömät ovat turvautuneet vanhempien, sukulaisten ja ystävien tukeen. Ilman niitä väkivalta nousisi nopeasti.

        Ps. Only time will tell the future...


      • me-262

      • Haloooooo?!
        me-262 kirjoitti:

        Ei huolta, Espanja hoitaa homman:
        http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2012/04/16/nuorisotyottomyyden-aikapommi-tikittaa-jo/201227258/12

        Noh, jos ei muuta niin ainakin euron devalvoitumisen...

        Ps. Ei voi muuta kuin lausua oman rukouksensa Spanjan suhteen:
        http://www.youtube.com/watch?v=uvyc-CiLZxQ

        Suomi tuhoutui 1990-luvun lamassa liian vahvan markan takia. Tuhoutuuko Euroopa nyt liian vahvan euron takia?

        Molemmissahan on samat kyvykkäät mukana "ohjeistamassa". Olli Rehn oli Koiviston Konklaavin patarikolliston poliittisena erikoisavustajana, ja nyt hän on päättämässä että otetaan lisää maita mukaan joiden pienviljelijöiden maat siirretään korporaatioiden omaisuudeksi "maataloustukien" avulla.

        Elämme kiistatta EU-bolshevismin aikaa.


    • muutoksia tulossa

      Nuoret ovat poliittinen pommi. Kun he varttuvat ja yhteiskunnan tila pahenee, tulee vallankumous. Arabikevät koittaa pian euroopassakin todenteolla.

    • Voi reppanaa

      Ei Eurossa mitään vikaa ole, vaan Kreikan, Espanjan, Portugalin, Irlannin ja Italian hallituksissa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1376
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1334
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      169
      1309
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      553
      1198
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe