Oikea suunta

nuorten puolesta

Minä olen samaa mieltä kuin Hakkarainen, että lapsia raiskaavien nimet täytyy julkaista. Raiskattujen syyllistämien on loputtava samoin rikollisten suojeleminen. Syvällä sydämmessä oikein notkahti jotain oikeaan suuntaan kun joku uskaltaa toimia oikeudenmukaisesti. Rikollinen on rikollinen oli se sitten suomalainen tai ulkomaanlainen. Pedofiilien ja insestivanhempien nimet myös julkiseksi. Vuosia tämä yhteiskunta on käynyt jollain tapaa ahdistavaksi kun rikoksentekijöitä suojellaan tai sellainen kuva on ainakin välittynyt. Kansalaisista on tehty tuppisuita lakiasioilla ja ahdistus sen kuin lisääntyy. Ihminen tietää sydämessään mikä on oikein ja väärin sitä lakimiehet eivät voi millään muuttaa. Avoimuus pitää näissäkin asioissa olla.

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tekotapa ja tekijät!

      Raiskaajien nimet/tiedot, tekotapa yms luettavissa täältä: http://pastebin.com/2vg8pAzN

      VAROITUS! Järkyttävää luettavaa. :(

      Vuorotellen penistä suuhun ja lopuksi molempien mamujen siemennesteet suuhun. Rahalla siitä selviää ja pari viikkoa yhdyskuntapalvelua. Ei Suomessa vankilaan joudu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      9
      2781
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2621
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      18
      2317
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1894
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1473
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1154
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1005
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe