Hesari ärsyttää

ilkeää kohtelua

Taas on täysi sivu Perussuomalaisten "pahoista" teoista. Menettävät ainakin tämän lukijan. Onneksi määräaikainen tilaus loppuu huomisen jälkeen enkä uusi.

Kyllä pengotaan perinpohjin perussuomalaisten asioita.

Kirjoittaisivat välillä Porvoon asioista.
Eipä tainnut hesari innostua Gammelbackin kirvesmurhaaja Frimannista eikä entisen kaupunginjohtajan Per-Håkan Slotten sakkotuomiosta.

15

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei voi kohta

      persu tilata yhtään lehteä. Soini on aloittanut sodan mediaa vastaan. Media tietysti otti haasteen vastaan.

    • pitkospuinen tie

      Tilasto kummajainen, lukutaitoinen persu.

      • http://yle.fi/uutise

        Sweedu pelle nojaa Mustaffa raiskaajaan ja huutelee. PerusSuomi on kuitenkin se paras.


    • peruutustilaus

      Persu peruuttaa tätä nykyä Hesarin, Turun Sanomien, Kansan Uutisten ym. tilauksensa jo päivittäin, vielä muutama vuosi sitten vain kerran pari kuussa. Median kuherruskuukausi uusnatsien kanssa viimein ohi?

      • puskahomo?

        Heiti kiven paskat housa pusikosta.. Hukkaan..


      • amispelle?
        puskahomo? kirjoitti:

        Heiti kiven paskat housa pusikosta.. Hukkaan..

        heit-heiti, osuko?


      • eihän nyt
        amispelle? kirjoitti:

        heit-heiti, osuko?

        Pulunnussiat osu, kuin polveensa?


    • noh..,,.,.

      No minkä takia sä et sitten kirjoita perussuomalaisten lehtiin, sä nimetön aloittaja? Olen aivan varma, että perussuomalaiset - heillä kun on se uskontosanktio, että jos et kuulu luterilaiseen kirkkoon, et edes viaton saisi halutessasi sanoa mitään, varmasti ottavat vastaan sympatiasi...

      Sulle nimettömälle voin kertoa, että itse pohdin eroamista luterilaisesta kirkosta: en ikinä ole saanut jäsenyydestäni siihen mitään ja jo lapsuudessa muistan, kuinka ylimielisesti minuun suhtauduttiin, kun mun oli annettu valita uskontokuntani. Ja lopettakaa TOI MIELISAIRAS SANOTUN VÄÄRISTELY - en jaksa miljoonaa kertaa korjata oikein kirjoitettuihin sanoihini, niihin minusta riippumattomasta syistä muodostuvia kirjoitusvirheitä tällä nimettömällä foorumilla!!

      Sen verran narsisti minäkin olen, että vaikka nimettömänä kirjoitan, että en voi sietää eds tässä kontekstissa missä ainostaan ilmaisen, että tavallisen keskustelupalstakirjoittajan viestintää ja tarkoitusperiä mitkä lie nmettömät mielipuolet nettiaddiktitoopet vääristelee.

      Jos minä olen mielestänne niin hyvä kirjoittaja, että minun viestini häiritsevät, jättäkää kommentoimatta, mutta älkää loukatko sananvapauttani, koska itse en koskaan sananvapautta riko - terveisin akateeminen.

      • Loukataan

        Et ole persu kuule sananvapauden ulkopuolella sinäkään. Jatkuvasti tulee törkeitä ihmisoikeuden loukkauksia - siitähän se lähti natsisaksassakin. Ei fasismi tule kuitenkaan ikinä voittamaan loppupeleissä. Siitä pitää mustia sotilaita täynnä oleva USA:n armeija huolen. Kun Lännen liittoutuneet tulee ja miehittää persu-Suomen, rasistipersut katselevat hipihiljaa mustia miehittäjiään - muiden suomalaisten vapauttajia.


      • peejaes
        Loukataan kirjoitti:

        Et ole persu kuule sananvapauden ulkopuolella sinäkään. Jatkuvasti tulee törkeitä ihmisoikeuden loukkauksia - siitähän se lähti natsisaksassakin. Ei fasismi tule kuitenkaan ikinä voittamaan loppupeleissä. Siitä pitää mustia sotilaita täynnä oleva USA:n armeija huolen. Kun Lännen liittoutuneet tulee ja miehittää persu-Suomen, rasistipersut katselevat hipihiljaa mustia miehittäjiään - muiden suomalaisten vapauttajia.

        "Siitä pitää mustia sotilaita täynnä oleva USA:n armeija huolen"

        Joo, onhan niillä jo puolineékeri presidenttinäkin, siellä Valloissa, kohta kai myös ylin esikunta armeijassa on níggereiden hallussa. Sen jälkeen ei ole enää kovin suurta pelkoa US-Armysta kenelläkään. Voi vaikka fasismi nousta valtaan missä tahansa Euroopan valtiossa.


    • peejaes

      Hesari? Moista roskalehteä en ole ikinä tilannut!

      • hesari paska

        HS llä sytytin uunit. Nyt tilaan laadukkaman lehden. Paskkka ei pala tulessakaan.

        HS kun soittaa myynti tilauksen niin hhaaahhahaha en ikinä.


    • Helsingin Scheisse

      Luontoakin säästyisi kun hesarin kaltaista sóntapravdaa ei enää julkaistaisi.

    • media oikeisto

      Istunnon aluksi Breivik sai jälleen kertoa ajatuksistaan, jotka johtivat joukkomurhaan. Hänen mukaansa esimerkiksi MEDIA demonisoi oikeistoa ja koulussa sukupuoliroolit on sekoitettu sillä, että pojat tekevät perinteisiä naisten käsitöitä.
      Oslon hallintokorttelin räjähdyksessä kuoli kahdeksan ihmistä.

      Breivik on myöntänyt ymmärtävänsä, että hänen tekonsa olivat kauheita. Hän sanoi oikeudelle, että väkivaltaan turvautuminen oli hänen viimeinen keinonsa saada sanomansa julki.

      Kun häneltä kysyttiin mitä keinoja hän oli käyttänyt kertoakseen ajatuksistaan, hän sanoi kokeilleensa "kaikkea", esimerkiksi esseiden saamista julkisuuteen.

      Lopulta hän kertoi menettäneensä uskonsa demokratiaan ja sitä myötä uskonsa siihen, että vosi muuttaa asioita mitenkään muuten kuin VÄKIVALLALLA.

      http://www.hs.fi/ulkomaat/Breivik syyttää joukkomurhastaan demokratiaa/a1305560294540

    • Faktaperse

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      45
      2418
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      39
      1700
    3. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      24
      1453
    4. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      89
      1432
    5. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      32
      1171
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      135
      1125
    7. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1082
    8. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      926
    9. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      240
      911
    10. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      17
      853
    Aihe