Yksityinen katsastusasema

Tällä palstalla kirjoitellaan usein yksityisistä katsastusasemista. Minähän käyn terveyskeskuksissa, yksityisille bisneslääkäreille en rahojani vie, enkä vie rahojani yksityisille katsastusasemille. Asioin vastaisuudessakin katsastusasemilla jotka eivät ole yksityisiä.
2158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Et voi enään viedä Ladaasi yhteiskunnan ylläpitämille katsastusasemille, kaikki asemat ovat nykyisin yksityisiä. Kaiholla muistelen valtion ylläpitämää katsastus toimintaa. Ei siellä rahaa poskettomasti riistetty, tosin höykyttivät enemmän.

Äänestä

Kommunisti Ladanisti! Muuta vaan Venäjälle, siellähän on tunnetusti kaikki paremmin ja katsastuskin vielä isoveljen valvonnassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lada kirjoitti:

Tällä palstalla kirjoitellaan usein yksityisistä katsastusasemista. Minähän käyn terveyskeskuksissa, yksityisille bisneslääkäreille en rahojani vie, enkä vie rahojani yksityisille katsastusasemille. Asioin vastaisuudessakin katsastusasemilla jotka eivät ole yksityisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu