Hyvä JyP!!!!

pelsufan.

Näytätte pöksypelikaaneille miten pelataan ja tasoitetaan alivoimalla. Kyllä olette mestaruuden tosiaan ansainneet tuolla tsempillä!

3

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jypfan

      Kovan vastuksen pelsut antaa kyllä.

      • Synergia A3 katsomo

        Tämä oli paras pelsujen peli, ainakin täällä. Jyp sai tehdä kyllä täyden iltapuhteen, jotta peli ratkesi. Se oli mennä jo aikaisemmin Pelsuille, heillä oli myös yhtä hyvät mahdollisuudt. Ei vain kaikki merkit olleet kohdallaan!
        Mietin juuri, että toivonko Jypin voittavan seuraavan pelin vai toivonko Pelsujen vievän sen ja Jypin voittavan kultaa sitten kotona. Mutta kai se on parasta koittaa jo ensi maanantaina ratkaista tämä sarja, niin MM-miehille jää enemmän huilausaikaa!


    • tsilleeen!!!

      Tällä kertaa alivoimamaali oli kyllä rötösmaali, Hubacek selvällä koukkaamisella vei kiekon Latvalalta, jäähyä ei vihelletty kun jyppi oli jo alivoimalla. Mutta näitä sattuu näissä peleissä, eikä Tuppurainen olisi saanut olla noin vapaana.
      Jyp pelaa rumaa peliä, mutta näyttää toimivan.
      Pelsuilla oli ratkaisun paikka jatkoerän alussa, äijä (nimeä en nyt muista) oli aivan vapaana maalin edessä, mutta kädet jäätyivät. Tiesin heti että jyp voittaa, näin siinä käy yleensä, jos et tee paikoista maalia, vastustaja tekee, Pesonen ampui tarkasti Latvalan vielä tehdessä maskia nuorelle mokelle. Ei laittanut Latvala tilanteessa itseään likoon ja siinä se oli. Latvalalla olisi ollut aikaa mennä Pesosta kohti ja häiritä laukausta, mutta tyytyi "nilkat suorana" seisomaan moken näkökentän edessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      128
      5744
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2549
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      134
      2467
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      7
      2066
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1323
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      58
      1055
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      8
      1032
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      912
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      825
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      815
    Aihe