Näytätte pöksypelikaaneille miten pelataan ja tasoitetaan alivoimalla. Kyllä olette mestaruuden tosiaan ansainneet tuolla tsempillä!
Hyvä JyP!!!!
3
151
Vastaukset
- jypfan
Kovan vastuksen pelsut antaa kyllä.
- Synergia A3 katsomo
Tämä oli paras pelsujen peli, ainakin täällä. Jyp sai tehdä kyllä täyden iltapuhteen, jotta peli ratkesi. Se oli mennä jo aikaisemmin Pelsuille, heillä oli myös yhtä hyvät mahdollisuudt. Ei vain kaikki merkit olleet kohdallaan!
Mietin juuri, että toivonko Jypin voittavan seuraavan pelin vai toivonko Pelsujen vievän sen ja Jypin voittavan kultaa sitten kotona. Mutta kai se on parasta koittaa jo ensi maanantaina ratkaista tämä sarja, niin MM-miehille jää enemmän huilausaikaa!
- tsilleeen!!!
Tällä kertaa alivoimamaali oli kyllä rötösmaali, Hubacek selvällä koukkaamisella vei kiekon Latvalalta, jäähyä ei vihelletty kun jyppi oli jo alivoimalla. Mutta näitä sattuu näissä peleissä, eikä Tuppurainen olisi saanut olla noin vapaana.
Jyp pelaa rumaa peliä, mutta näyttää toimivan.
Pelsuilla oli ratkaisun paikka jatkoerän alussa, äijä (nimeä en nyt muista) oli aivan vapaana maalin edessä, mutta kädet jäätyivät. Tiesin heti että jyp voittaa, näin siinä käy yleensä, jos et tee paikoista maalia, vastustaja tekee, Pesonen ampui tarkasti Latvalan vielä tehdessä maskia nuorelle mokelle. Ei laittanut Latvala tilanteessa itseään likoon ja siinä se oli. Latvalalla olisi ollut aikaa mennä Pesosta kohti ja häiritä laukausta, mutta tyytyi "nilkat suorana" seisomaan moken näkökentän edessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24345306Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy18510838Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 331563
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500