Pirkkalan punk-scene

Onko semmoista? Ennenmuinoin siellä oli ainakin soundi-lehti ja karanteeni, onko nyt mitään muuta kuin ostoskeskuksia?
3388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Soundlehti oli tietääkseni teollisuustiellä sama rakennus on pystyssä muussa tarkoituksessa karanteenista en tiedä ,sehän voisi tehdä come bag keikan pirkkalan karnevaaleissa ,teltalla?

Äänestä
  • Esiintyykin huomenna jäähalilla pelmun järjestämässä tilaisuudessa ei pääsymaksua

    Äänestä

Karanteeni oli helkkarin hyvä hallissa! Soitossa ja meiningissä oli aitoa hyvää fiilistä. Tuli itsellekkin hyvä fiilis. Tarttee mennä kattomaan jos näitä ukkoja vielä jossain näkisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mister Kurttu kirjoitti:

Onko semmoista? Ennenmuinoin siellä oli ainakin soundi-lehti ja karanteeni, onko nyt mitään muuta kuin ostoskeskuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu