Olen ortodosisen kirkon jäsen. Mutta inhoan papiston narsistisuuden vuoksi kirkkokuntaani. Pitäisikö minun erota koko kirkkokunnasta?
Inhoan
Inhottaa
4121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tiedän yhden narsisti ponomarin ei papit ole ainoa ammattiryhmä ort.kirkossa.Myös rahvaassa on narsisteja ja mt-ongelmaisia.
No huh. Aikamoinen yleistys. Ei yksi peippo kesää tee eikä kaikki papit ole narsisteja. Jos olet kirkon jäsen pappien takia, suosittelen sinulle eroa koska et ymmärrä mikä Kirkko on. Jos taas haluat pelastaa sielusi, suosittelen sinua jäämään ja lopettamaan yleistykset.
No pitäs varmaan, jos nuin ahistaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miten tuo narsismi ilmenee? Liittyykö palvelusten toimittamiseen jotain erityisiä piirteitä vai oletko kohdannut omituista käytöstä esimerkiksi katumuksen sakramentissa? Onko pappi kirkkokahvilla jotenkin itsekeskeinen?