Tietäisikö kukaan mistä voisin saada pikaisesti 300€ lainaan. Olen 28v nainen helsingistä, onko täällä mitään tahoa joka lainaisi tuollaisen summan luottotiedottomalle? Maksan kyllä varmasti takaisin, nyt kun olen töissä...
apua mahd. pian?
5
297
Vastaukset
- tässävaihtoehdot
a)myy kultaa b) panttaa jotain panttilainaamoon c)kysy vanhemmiltasi d)kysy sukulaisiltasi e)kysy kavereiltasi lainaa. Jollei mikään osu kohdalleen, niin et mistään!
ps. vielä f) ota kottia töistä - 15+5
Taas tämä sama henkilö. Jos kerran olet päässyt vihdoinkin töihin sinä et tarvitse lainaa, vaan elät palkkasi mukaan nyt sitten. Tai sitten menet sinne lääkäriin ja haet apua tähän rahan kerjäämiseen. Nyt voisin suositella violetteja pillerejä.
- varakas mies yya
lainaan rahaa sinulle. kerro sähköposti osoitteesi.
Et sinä maksa varmasti takaisin. Siksi sinulta on luottotiedot menneet. Ja jos 300 euroa ei löydy pahan päivän vararahastosta, niin se myös kertoo että talousasioiden hallinta on edelleen retuperällä. Kukaan ei sinulle tuota summaa lainaa.
- rahaton keskusteluss
En tiedä saatko mistään, mutta ei kai se haittaa kysyäkään.
Yksityisten väliseen lainaamiseen: http://www.lainarahaa.com/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175093Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1352008
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481878Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171680"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551276Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117947Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48851Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24664