Tatuoitu nainen on ruma

Miesten logiikka

Miksi te naiset annatte tatuoida itsenne? Olette tatuoituina ihan hirveän näköisiä, todella rumia. Entä jos haluatte rakasta vaihtaessanne poistattaa edellisen rakkaanne kuvan peräpeilistänne? Se ei onnistu millään. Lopulta niitä uusien rakkaiden kuvia on niin paljon kehossanne, että tervettä ihoa ei enää näy ollenkaan tatuointien peittäessä koko kehonne. Onko tämä sitä naisten logiikkaa?

10

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moi urpo!

      "Miksi te naiset annatte tatuoida itsenne?"

      Luuletko että joku vaatii ja nainen nöyrtyy? Kyllä naiset ihan itse tahtovat ne tatuoinnit.. ei heitä kukaan painosta!

      • t-urpo

        ..no eiköhän tuo ole sellainen sanontatapa "antaa tehdä..jtkin itselleen.." , jolla kuvataan, kuinka ihminen alentuu johonkin kyseenalaiseen ...


    • ..pk..

      Entäs miesten tatuoinnit?

    • Tatuoinnit, rasvaimut, silikonit, ryppyruiskeet, hiusten värjäys, meikkaus - riittäähän sitä. Montaa näistä harrastavat miehetkin. "Itsensä rakentaminen" on huippuharrastus, nimittäin sen ulkoasun rakentaminen.

      Mutta monellako on vastustamattoman mielenkiintoinen luonne?

    • Jarppi 42v

      Tatuointeja ottava Ihminen on pikkuisen "Hakusessa" itsensä kanssa.

      Tasapainoinen Ihminen ei ota Tatuointeja.

      Minunkin nuorena hankkimani StarWars taska ei enää oikein jaksa innostaa...

      • Turha huolestua. Star Wars saattaa joskus taas tulla muotiin.


    • Puhdas nainen

      Tatuoidut miehet ovat kamalia! Hyi olkoon. Näyttävät joltain vankilakundeilta ja likaisilta. Varmaan haisevatkin, en ole lähelle uskaltanut koskaan mennä.

    • Komppaan kybällä

      Aloituksen otsikko on täysin oikeassa.

    • nrmt

      ´´ Näyttävät joltain vankilakundeilta ja likaisilta.´´

      eivätkä pelkästään näytä vaan usein myös ovat joko entisiä tai nykyisiä linnakundeja! :(

    • samaa mieltä

      Joo, kyllä nainen rumentuu kun se tatuointeja ottaa ei siitä pääse mihinkään. Ehkä jotkut naiset tuntevat itsensä rumaksi ja haluavat koristaa epäaidosti itseään ?

      Ehkä he haluavat kuvin kertoa että heillä on sielu, koska eivät sanoin osaa ?

      Tiedä nyt, mutta rumentavat naista, vaikka olisi mikä maalaus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      175
      1209
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      644
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      305
      562
    7. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      231
      551
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      529
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      510
    Aihe