Laura Voutilaisen esitys oli täysi FLOPPI!

opexiiiiiii

Muutama huomio Laura Voutilaisen esityksestä, joka oli mielestäni täysi floppi.

Hän ei laulanut itse ollenkaan, vaan sekä musiikki että laulu tulivat levyltä. Tämän huomaa helposti, jos seuraa hänen liikkeitään ja huuliaan laulun aikana: ne eivät täsmää ollenkaan nauhalta tulevan jumputuksen kanssa.

Koreografia oli säälittävää, ala-arvoista, täydellinen floppi! Mistä ihmeestä tuollaisen koreografin voi hankkia, joka luo yhtä huonon ja pohjanoteerauksen kaltaisen koreografian? Tanssiminen, jos sitä siksi voi sanoa, oli naurettavaa ja näytti siltä, että lavalla oli ihmisten sijasta aivohalvauksesta kärsiviä hylkeitä, joiden raajat liikkuvat suunnasta toiseen hallitsemattomasti.

Vielä koreografiaan liittyen, mikä ihmeen juttu se kyykkypaskaliike oli? Naisella todella lyhyt mekko päällä ja tekee vielä typeriä liikkeitä sen lisäksi, ei ihme, jos vilahtaa! (Ja muuten vilahtaa, jos tarkkaan katsoo videota. Luultavasti paikalla olleilla oli varsin hyvä näkymä Lauran haaroväleihin.)

Menen nyt nukkumaan. Hyvää illanjatkoa.

39

1019

    Vastaukset 39

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ojwnouhncp9u

      Biisi oli aivan hirveä, joten muu esitys komppasi sitä oikein hyvin.

      Mitähän se ruotsalainen jamppa ajatteli tuosta tuomarin esityksestä?

      • hyvä suomi

        oli aika nolo esitys , eikö ollut mitään muuta tarjota , jone olis voinut tanssia ripaskaa kun on kerta tanssintaitaja .


      • hömppä voutilainen

        Ruotsalainen oli varmaan kummissaan kun myöhempien aikojen Anita Hirvonen veti "kansainvälistä" shouta. Huh huh. Hävetti olla suomalainen!


    • karseet näkymät

      Myötähäpeä oli sitä luokkaa, että muutama sekuntti riitti kertomaan, millainen pohjanoteeraus oli kyseessä. Hompsuisen näköinen keski-ikäinen nainen oli vääntänyt itsensä alushameen näköisessä vetimessä kiemurtelemaan lavalle ja tekemään jotain haarojen levitys liikkeitä. Jos olisi ollut edes Nokian mustat kumpparit jalassa, niin esitys olisi mennyt piikkiin "jumpaten aamulypsylle", mutta ei....mustat korkkarithan on sama kuin ainut mahdollinen tyylikkyys joidenkin mielestä.

      • DF

        Onneksi sentään on nousemassa tällaisia luonnostaan hienostuneen käytöksen omaavia ja todella huippulahjakkaita artisteja pinnalle, kuten Diandra Flores on. Voutilaisesta ei voi puhua samassa lauseessa ikinä, taso ei vaan nouse, vaikka kuinka harjoittelisi kymmeniä vuosia.


      • SUTTUINEN ja rumaa

        Aivan hirveä esitys.

        Pornahtava ja mitään osaamista.

        Taitaa olla pahempi kriisi menossa.

        En muutenkaan ole Voutilaisesta tykännyt eikä yhtään hyvää kipaletta.

        EIKÖ EDES HÄPEÄ!!!


      • Ei edes takaapäin!

        Aika hyvin oli transu saatu meikatuksi, mutta kyllä silti paljasti itsensä. Kammottava biisi. Kyllä Anita Hirvosen transukloonitkin esiintyy paremmin.


    • zerzer

      Aika perus show häneltä.

    • ei voi uskoa todeksi

      Laura Voutilaisen tämäniltainen esitys oli vain loppuhuipennus hänen käsittämättömän nololle Idols-tuomaripestille. Nainen on pelkkä diivaileva, lahjaton ja ylimielinen tyrkky, eikä voi kuin ihmetellä millä avuilla hän on laulu-uransa tehnyt. Tämäniltaista esitystä katsoin ehkä noin puoli minuuttia. Sen jälkeen oli pakko vaihtaa kanavaa kun myötähäpeä kävi kestämättömäksi.

      Samaten kyllä ovat aiheuttaneet myötähäpeää ne Voutilaisen muka-ammattilaisen kritiikit, kun hän on ruotinut itseään paljon osaavampia laulajia. Kenen aivopieru oli päästää hänet ohjelmaan mukaan, ihmettelen.

      • hävetkää koko idols

        Tuomarina hän ollut ilkeä ja tökerö. Varsinkin Artulle!!!

        Heikkiä kannusti joka ei osannut edes laulaa.

        YÖKÖTYS mikä floppi. Pornoa. Eikä sitäkään osannut.

        Suuret luulot itsestään. Omaa egoaan nostanut moittimalla muita.


      • pornoa?
        hävetkää koko idols kirjoitti:

        Tuomarina hän ollut ilkeä ja tökerö. Varsinkin Artulle!!!

        Heikkiä kannusti joka ei osannut edes laulaa.

        YÖKÖTYS mikä floppi. Pornoa. Eikä sitäkään osannut.

        Suuret luulot itsestään. Omaa egoaan nostanut moittimalla muita.

        missä tynnyrissä oikein olet kasvanut;))? Kiva esityshän se oli, usko pois.


      • Häpeä

        on sairautta, etenkin jos sille ei mitään perusteita. mm Diandra on sanonut arvostavansa eniten Lauran kommentteja. Kukaan ei kehity jos vain taputetaan päähän.


    • Artist.

      Loistava esitys Voutilaiselta.
      Ei ollut Tupa-Uunoille.

    • Sindy

      Tykkäsin Laura voutilaisen biisistä ja esityhän oli ihan huippua.

      • Anita oli parempi!

        Onko se Anita Hirvosen biisi?


    • lottamari<3

      Repesin nauramaan, kun tuo Laura täti pienessä mekossaan, jonka kaula-aukko ei ollenkaan imarrellut hänen rintavarustustaan hyppäsi riekkumaan lavalle. Ja tuo esitys! voi häpeä! miten häpesinkään Lauran puolesta. Ei noin kankea ja muodoiltaan... no, joo jokainen varmasti ymmärtää mikä varsinainen floppi ja häpeä tuo esitys kokonaisuudessaan oli. Mautonta kamaa aikuiselta naiselta.

      Mitä tulee itse idoliehdokkaisiin, niin Susannalla on liian kimeä, suorastaan riipivän karsea ääni. Hän on ilmeetön, eleetön ja laulaa kaikki biisit samalla ylävireisellä saundilla ja hänessä ei todellakaan ole ainesta mihinkään muuhun kuin karaokelaulajaksi. Ihmettelen tuota Tommin hehkutusta Susannan äänestä. Onko Tommilla ollenkaan ammattitaitoa ja kykyä.

      Thorstenilla on hyvä ääni aivan mahtava noin nuoreksi mieheksi, mutta hänen fonetiikkaansa pitäisi joku puuttua, hänessä on kehityskelpoista ainesta, mutta tyyli on jämähtänyt samaan ja nyt pitäsi hänet saada esittämään ääniskaalalleen toisenlaisia menevämpiä kappaleita. Thorsten ei mielestäni ole pelkkä balladi laulaja vaan hänessä on ainesta monenlaiseen tyylilajiin.

      Diandra on lahjakas ääninen laulaja, mutta hän ei osaa käyttää aina ääntään vaan huutaa monet sellaisetkin kipaleet, joissa ääntä pitäisi säästellä. Lisäksi hänelläkin on taipumusta toistaa itseään liian samanlaisena.

      Itse olen ehdottomasti Thorstenin kannalla, mutta suren sitä että häneltä ei olla karsittu niitä tyylipuhtauksia pois, jotka voivat viedä häneltä mahdollisuuden voittaa koko kisa. Ihmetyttää miksi ammattitaitoiset artistit eivät osaa puuttua Thorstenin heikkouksiin vaan antavat kerta toisensa jälkeen hänen tehdä samoja virheitä ääntämisessä ja äänenulosannissa ja vetää tuota omaa linjaansa, josta pitäsi karsia pois paljon tyylivirheitä. Esiintyjänä hän on viittä vaille valmis.

      • minttumiinamina

        Hieno kirjoitus !! Minulla on täysin samat mielipiteet kuin sinulla näistä Idolsehdokkaista. !!


      • Jotain ymmärtävä.

        No jos halutaan taas ns. tylsä voittaja, niin valitaan vaan korsteeni voittajaksi. Ei tuollaista trubaduuripelleilyä kukaan pidemmän päälle jaksa kuunnella. Mummojen suosikki.

        Susannalla riittää ääntä sekä rauhallisempaan että räväkämpään menoon, eli äskeisen kirjoittaja ei ymmärrä musiikista nähtävästi mitään (karaokelaulajaksi, aika pelle olet kyllä...). Didi taas on todella lahjakas, ja vasta 17 eli aikaa vielä kehittyäkin.

        Jos kansalla on vähääkään älyä päässään tällä kertaa niin valittaisiin kerrankin se paras, eli Diandra. Ei mitään nynny-korsteenia nyt ainakaan, hyi helvettti. Tai sitten Suski.


      • älliä hoi...........
        Jotain ymmärtävä. kirjoitti:

        No jos halutaan taas ns. tylsä voittaja, niin valitaan vaan korsteeni voittajaksi. Ei tuollaista trubaduuripelleilyä kukaan pidemmän päälle jaksa kuunnella. Mummojen suosikki.

        Susannalla riittää ääntä sekä rauhallisempaan että räväkämpään menoon, eli äskeisen kirjoittaja ei ymmärrä musiikista nähtävästi mitään (karaokelaulajaksi, aika pelle olet kyllä...). Didi taas on todella lahjakas, ja vasta 17 eli aikaa vielä kehittyäkin.

        Jos kansalla on vähääkään älyä päässään tällä kertaa niin valittaisiin kerrankin se paras, eli Diandra. Ei mitään nynny-korsteenia nyt ainakaan, hyi helvettti. Tai sitten Suski.

        Välillä mummojen ja välillä pikkutyttöjen suosikki..Koittakaa jo päättää. :))

        Mikäs muutes olet moittimaan muiden musiikinmakua ?


      • 6578990
        älliä hoi........... kirjoitti:

        Välillä mummojen ja välillä pikkutyttöjen suosikki..Koittakaa jo päättää. :))

        Mikäs muutes olet moittimaan muiden musiikinmakua ?

        Sekä mummojen että pikkupissisten suosikki. Korsteeni siis. Eli juuri niiden, jotka ei niitä levyjäkään hirveesti osta. Pissiksillä ei oo rahaa ja mummoja ei muuten vaan kiinnosta.

        Didi tahi Suski, siinä on kaksi joiden pitäisi olla finaalissa. Hävettää jos Korsteenin tasoinen uikuttaja pääsee viimeiseen ohjelmaan....


    • huihuih

      Pantava mamma. Laulaa se ei kuitenkaan osaa.

    • Elastic-stick

      Minusta kyllä nyt Lauraa piiskataan aivan turhan lujaa. Tosiasia on, että Laura on kovan luokan musiikin ammattilainen. Ennen laulajan uraansa hän opiskeli klassista musiikkia, mm. sellon soittoa. Laura on myös tuomareista ainoa, jolla on kykyä arvioida Idols-kokelaita.

      Lauran sijaan naureskelisin ennemminkin The Voice of Finlandin Elastiselle, joka on laulamisen arvioimisen saralla täysin urpo. Yksi Elastisen ikuisesti elämään (toivottavasti) jäävä kommentti:
      Dueton laulamisessa oli parina mies ja nainen. Elastinen: ” Vaikeaksi jää sopivan sävellajin löytäminen, koska te ootte niinku tyttö ja poika”! ? ! AIJAAA… ETTÄ SEMMOSTA.

      • Turhikset

        Urpoja molemmat Laura ja Elastinen. Voisivat mennä yhteen ja muuttaa sinne ihailemaansa Amerikan ihmemaahan vetämään ihailemaansa R&B hömppää.


    • huhhhhhhhhh

      ei vittu saatanan voutilainen... v;;;un paska, kritisoi didiä kuulemma houstonin wanna dance wit sombody ei ole puskemista!?!?!? SAATANA puske itses YLI LAIDAN VAIKKA

    • öitä;)

      Toivottavasti nukuit hyvin kun sait purettua ahdasmielisyytesi nimettömänä nettiin:)

    • Minä :)

      Huonosti meni se esitys juu. Mistä keksiä tuollainenkin ohjelmanumero idolsiin, että keski-ikäinen nainen menee alusasun näköisessä minimekossa vetämään jotain tanssishowta lavalle, niin että ei paljoa puutu, että jotain vilkkuisi jalkojen välistä. Ja vieläpä koko perheen ohjelmaan... Olen sitä mieltä, että Laura on todella hyvä laulamaan ja muutenkin musiikin ammattilainen, se esitys meni vaan vähän överiksi.

      • Narsistiällötys

        Juu pelotti vähän, että pippeli vilahtaa aluspöksyn puntista, mutta oli onneksi teipattu hyvin. Kammottava turhake biisi. Ei edes transu esittäjä saanut tosta vedosta kuunneltavaa. Shou oli olevinaan niin amerikan meininkiä mutta homma kusi alleen. Liika pöyhkeys muutenkin äklötti. Narsisti on ärsyttävä narsisti vaikka olisikin transu ja vaikka sen voissa paistaisi. Ei narsisti pääse eroon (parta)karvoistaan.


      • Jos ...
        Narsistiällötys kirjoitti:

        Juu pelotti vähän, että pippeli vilahtaa aluspöksyn puntista, mutta oli onneksi teipattu hyvin. Kammottava turhake biisi. Ei edes transu esittäjä saanut tosta vedosta kuunneltavaa. Shou oli olevinaan niin amerikan meininkiä mutta homma kusi alleen. Liika pöyhkeys muutenkin äklötti. Narsisti on ärsyttävä narsisti vaikka olisikin transu ja vaikka sen voissa paistaisi. Ei narsisti pääse eroon (parta)karvoistaan.

        ällöttää niin älä katsele, niin yksinkertaista se on. Vaikuttaa tosin että puhut ihan itsestäsi, ainakin juttusi ilkeyksineen sopivat hyvin narsistiseen luonteeseen.


      • Se on showbisnestä

        .. ihan normaalia viimeiset sata vuotta muualla maailmassa, mutta ilmeisen uutta vielä joillekin täälläpäin. Esiintyjähän on juuri sen ikäinen kuin haluaa olla, vrt T.Turner, Madonna, Rolling Stones ja lista jatkuu loputtomiin.


    • hyvä susu ja didi!

      Samaa mieltä asiasta! Laura on selvästi narsisti, joka ei voi sietää toisten menestystä vaan kertoo aina, että mäkin olen laulanut tuota kappaletta jne. eli MINÄ, MINÄ, MINÄ...hyi hitto!

      Yritä nyt Laura kestää se tosiasia, että ei sua voi verrata ollenkaan finaalikaksikkoon. Heillä on ääni ja kaunis luonne. Laura, ota heistä mallia!

      • wtf?

        Kenestä oikein kirjoitat? Laurahan on ammattimaisesti ja sydämella kannustanut ja antanut krtiikkiä tarpeen mukaan, kuten tuomarin kuuluukin, ja samaa mieltä ovat nämä kilpailijatkin olleet.


    • Anitan biisikö?

      Oliko se joku Anita Hirvosen biisi? Anita varmaan esittäisi ja laulaisi sen paremmin. Ainakin se kulosti siltä, että olisi voinut olla Anitan biisi. Anita vaan on oikeasti nainen, eikä mikään naiseksi pukeutunut mies kuten Laura V.

    • Lahjattomat tuomarit

      Laura ja sen homppelikaveri Jone olivat ihan pihalla taas musiikista. Onneksi edes se Liima ymmärsi Susannan lahjakkuuden!

      • päinvastoin

        kyllä he (Jone ja Laura) olivat oikeassa, kuten kansakin:)


    • veroparatiisiin

      Jone nyt on ainoo joka on ammattilainen

      Sitä vihataan vaa ku sillä on se letti

    • Upea esitys

      Esitys oli upea kuten Laurakin. Lestadiolaisten seuduilla saattoi toki olla aika rohkea;)

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2074
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      71
      980
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      129
      907
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      710
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      626
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      607
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      91
      565
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      557
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      543
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    12. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    13. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      39
      509
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      113
      459
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      447
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      10
      412
    Aihe