Kyllä ihmetyttää SUURESTI, että tyyppi saa toimia edelleen esim. kansanedeustajana, vaikka on saanut lakivoimaisen tuomion oikeusistuimessa. Eikös kansanedustajain tulisi olla nuhteettomia ja rikkeettömiä, tai muistini mukaan joku vastaava maininta jossain lainkohdassa on!?!
Ei millään istu minun oikeudentuntooni se että siellä hän edelleen heiluu. Eikös se Juhantalokin erotettu vastaavassa tilanteessa, juuri tuohon em. lainkohtaan vedoten?
Kanerva Ilkka
4
52
Vastaukset
- avustajaks?
No näinhän sitä luulisi--Siellä on paljon rattijupppoja .talousrikollisia ja vaikka mitä..JA ERINOMAISET työpaikkaedut!
- PerErik
Ilellä paljon kavereita?... vai kuinka lienee saanut noita ääniä niin paljon, jotta tuli valituksi eduskuntaan.
Joutuihan hän luopumaan ministerin salkusta edellisellä vaalikaudella, mutta niin se vaan mies porskuttaa entistä ehompana.
Olihan noi lahjusasiat tiedossa jo ennen eduskuntavaaleja, mutta mitä teki suomen kansa?...kiitti demokratiasta ja käytti äänivaltaansa ja äänesti Ilen jälleen kerran päättämään meidän asioista. - Siellähän niitä
meidän valtuuttamina pyörii, mutta onneksi nyt ovat alkaneet tutkia niitä taustoja. Järeät aseet vaan käyttöön, loppuu viimein se kansan silmäänpissaus.
- Fjodor D.
Katsotaan vaan, niin pian istuu Ike jollain uudella johtajanpallilla niinkuin mitään ei olisi tapahtunutkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925941
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv943011Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48764