mä taidan itse tarvita voimia ja jaksamista. Tämä on liian rankkaa mulle, jatkuvaa epätietoisuutta. Aina itketää ja on paha olla.
Kai mä tästä pikkuhiljaa sitten ymmärrän lakata haaveilemasta, et sä ollut kiinnostunut.
Voimia ja jaksamista tarvitaan
6
118
Vastaukset
- totta mooses
ja lässyn lässyn, sä oot tota lässyttänyt iäti ja ajati, ei varmasti lopu, enneku alat pukkaamaan koiranputkee!
- fdddssfs
Sama juttu. Täällä kaipaan niin kauan kun Honkanummella kasvan heinää tai tuhkat on viskattu laivan kannelta mereen.
- naapurin isomies
fdddssfs kirjoitti:
Sama juttu. Täällä kaipaan niin kauan kun Honkanummella kasvan heinää tai tuhkat on viskattu laivan kannelta mereen.
siitä vaan, tuskin sua kukaan tuolla irl kaipaa
- Näin taitaa olla
Ei ole testejä ja roikottamista. Tämän sivullisena annan vinkiksi.
- täältä näin
Tämä on välillä todella rankkaa ja välillä todellakin itkettää, on kuin ympyrässä josta ei selviä tai pääse pois. Voimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984852Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701343En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145