Kunniapuheenjohtaja antaa korvamakiaa

Muna-Mikko

8

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uutispimennossako?

      Eihän tuo olekaan kuin vajaan kuukauden takainen uutinen. Tervetuloa takaisin Suomeen!

      • Epo-Hepo

        Asia on aina ajankohtainen, kun se koskee meneillään olevaa kepun pj-kamppailua muodossa tai toisessa. Puhuuhan Väyrynenkin sitäpaitsi esimerkiksi Esko Ahosta, joka jonkun mielestä saattaa olla jo hiihtelyaiheenakin sen verran vanhentunut, ettei häntä kannata esiin vetää?


    • Osmo on pipi

      Osmo elää menneessä.
      Höpöttää jatkuvasti Vladimirovista...kekkosesta..kekkosen pojasta...Vanhasen luulee olevan vielä pääministeri.

    • Onko tuo mies terve?

      "Väyrynen myönsi katuvansa puheenjohtajuudesta luopumista, sillä hänen mukaansa ilman sitä Suomi ja koko Eurooppa näyttäisivät nyt erilaisilta.

      Hänen johdollaan Suomi eikä näin ollen myöskään Ruotsi olisi liittynyt unioniin, eikä laajentumiskehitys olisi lähtenyt liikkeelle, Väyrynen sanoi."


      Pakko kai tuota on pitää hulvattomana huumorina, sillä jos se ei sellaista ole, mies on pahasti mielenvikainen. Ei noin hulluja näkemyksiä omasta suuruudestaan ollut Napoleonilla, ei Hitlerilläkään. Väyrynen ylittää hulluudessaan Don Quijotenkin. Ja tuollainen sekopää on pyrkimässä kepun johtoon, ja jotkut häntä siihen tehtävään kannattavatkin! Ovat vielä hullumpia kuin Väyrynen, mikäli sellainen on lainkaan mahdollista.

      • Turha kysymys

        Jokainen ymmärtää, että ei sellainen mies voi olla päästään terve. Mutta hän on oikein sopiva idoli myös päästään vialla oleville palstan kepuleille.


      • suunnannäyttö
        Turha kysymys kirjoitti:

        Jokainen ymmärtää, että ei sellainen mies voi olla päästään terve. Mutta hän on oikein sopiva idoli myös päästään vialla oleville palstan kepuleille.

        Ja jokainen ymmärtää että niin kauan kun Väyrynen on häsläämässä puolueessa ei puolueella on eteenpäin menoa. Sisäiset riidat hajottavat ja kaikkien energia menee ihan muualle mihin pitäisi. Väyrynen ulos sekoittamasta. Siitä alkaa tervehtyminen.


    • vanhaisäntäkö?

      Taisi se ikävä kyllä tosissaan olla. Eikös se ollut sitäkin mieltä, että koko Euroopan tilanne olisi nykyistä huomattavasti parempi, jos hän olisi jatkanut puheenjohtajana. Surullista nimenomaan siksi, ettei henkilö itse tajua tilaansa. Lähipiiri ei edes suostu arvioimaan sitä. Väkisinkin tulee mieleen Kekkosen ja omaa etuaan tavoittelevan lähipiirin tilanne -70-luvulla.

      Olipas Kiviniemi sentään osoittanut tänään Iltalehdessä kaapin paikan vanhalleisännälle. Ei halunnut riidanhaastajia puhumaan keskustan vapputilaisuuteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3232
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1291
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      177
      1220
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      971
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      932
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      849
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      827
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    Aihe