Valtamedia on järkyttävän puolueellinen !

kokkarit ovat vitsi

En nyt tiedä pidetäänkö esim. Iltasanomia varsinaisena valtamediana, mutta käy hyvästä esimerkistä jokatapauksessa, kuinka oikeistolehdistö yrittää vähätellä kaikkien kokoomuslaisten töppäyksiä.

Koittakaas vaikka etsiä päivän Iltasanomien nettisivuilta juttua Kanervasta ! Joo, löytyy pieni riviuutinen ja päälööppinä saattaa olla jonkun pikkukoiran katoaminen.

Todella humoristista ja läpinäkyvää !

Aaamulehti, joka on julkisesti Kokoomuksen äänenkannattaja, ilmoitti heti Kanervan tuomion jälkeen etusivullaan isoilla kirjaimilla, että Kanerva saa pitää kansanedustajavirkansa !! Ihan kuin se asia olisi sen lehden ja Kokoomuksen päätettävissä. Ei todellakaan, yksi kansanedsutaja riittää tekemään ehdotuksen Kanervan erottamisesta eduskunnasta ja sitä käsitellään sitten hieman laajemmin kuin esim. Aamulehti naivisti kuvittelee.

Autaarmias, jos joku PS olisi tehnyt samat rikokset kuin Kanerva, niin Iltasanomat ja ILtalehti rummuttaisivat asiaa puoli vuotta etusivuillaan.

Mutta kuten tiedämme, niin eihän Ilekään mitään väärin ole tehnyt, hän tietää sen sydämessään. Tai ainakaan mitään rikollista.

Johan se Jyrki-Boykin ehti kehua Kanervan suoraselkäisyyttä asiassa. Siis puolustaa rikollista ? Ei taida sielläkään olla kaikki kotona.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        82
        4627
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        109
        3837
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        176
        3637
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        64
        2070
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        75
        1941
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        78
        1268
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        130
        1142
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        145
        1072
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        49
        989
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        26
        891
      Aihe