Ai että on ihanaa

ei ymmärrä

taas madella Hämeenlinnanväylää aamu ja iltaruuhkassa, kuka viitun idiootti organisoi oikein Keimolassa olevaa työmaata, pirunmoiset zikaanit tehty moottoritielle. Jonot seisoo Kaivokselasta alkaen iltaisin, olipa taas hauskaa mennä siinä ruuhkassa maalle perjantaina.Ja tätä hauskuutta varmaan kestää ties kuinka ja kauan, vastahan tie saatiin vetämään jollaintavalla ja uutta jarrua päälle.

6

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vai on ongelma?

      " ei ymmärä " mene kesällä Saksaan ja ajele " vapaata " motaria! Siellä on suurin osa 50km / h.
      Se että Vantaalla on muutama kilometrinen työmaa on ihan sama kun suuressa maailmassa tietyömaat ovat 50km pitkiä. Sielläkin autot matelee mutta kaikki ymmärtää että tiet pitää korjata!
      Välillä jono pysähtyy 10--50minuuttia mutta mitäs teet?

      • typerää touhua

        Eihän tuossa tapauksessa ole kyse tien korjauksesta, vaan tie on tahallaan laitettu pilalle, en minä tarvitse mitään marjarataa vaan päästä sukkelasti eteenpäin.
        Tuolle jarrulle on luvattu kestoa marraskuuhun asti että siinä sitten jonotellaan jonkun typeryksen päähänpiston ansiosta.


      • ......
        typerää touhua kirjoitti:

        Eihän tuossa tapauksessa ole kyse tien korjauksesta, vaan tie on tahallaan laitettu pilalle, en minä tarvitse mitään marjarataa vaan päästä sukkelasti eteenpäin.
        Tuolle jarrulle on luvattu kestoa marraskuuhun asti että siinä sitten jonotellaan jonkun typeryksen päähänpiston ansiosta.

        Koetapa sitten etsiä joku kiertoreitti, vaikka olisi miten pitkä, ja muista sitten pysytellä sillä reitillä myös sen jälkeen kun tuo työ on saatu valmiiksi, kun et kerran halua että sitä sasisi korjata koska se korjaaminen haittaa kulkemistasi. Sinä varmaan olet niitä jotka vastustavat kaikkea mahdollista, mutta olet aina valmis keräämään niistä vastustamistasi asioista koituvat hyödyt.


    • Keravalaismulkero

      Kokeiles Tuusulan suuntaa vaihteeksi.

    • Vähän aikaa

      Malta, eihän se remontti alueella kestä kun reilu parisen vuotta, taas.
      Taannoin kun motaria alettiin tekemään, niin Klaukkalan liittymästä kesti tunnin kehä-3lle, vaikka autoja oli liikenteessä n. 1/3.

    • Rauhaa rauhaa

      Kuka viiiitun idiootti muuttaa kauas Jumalan selän taakse. Tee paluumuutto kaupunkiin, pääset julkisilla töihin alle puolet siitä, mitä Lepsämän perukoilta.
      Äläkä ala kertoa mitään omakotitalosta maaseudun rauhassa, kauan ehdit viikossa nauttia siitä rauhasta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      75
      2196
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      133
      1442
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      134
      1434
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      145
      1123
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      105
      977
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      366
      902
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      764
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      55
      714
    9. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      67
      674
    10. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      673
    Aihe