RAAMATTU KANSALLE-KÄÄNNÖS ON

Mohikaani_27 ei kirj

lähtenyt painoon KIINAAN, Kiina on maailman suurin Raamattujen valmistaja, jota voi kyllä ihmetellä, ja on ihme, vain Jumala voi tehdä tälläistä. Yleensä kun lukee Kiinan historiaa, on yleisenä suuntana ateismi, Jumalan kielteisyys. Jokainen muista "Maon", joka painatti oman raamattunsa, ja punaisin kansin, kuinkas muuten? Nyt kuitenkin siellä valmistuu Raamattua enemmän muin missään muualla, ja olikohans e niin, 199 maan kielellä. " Jumala tekee ihmeitä ilman määrää"!

* Ranskassa oli eräs kauppias, joka myi edudti Julkisesti atemisa, hänen kirjakauppansa myi Jumalan kielteistä kirjallisuutta, mottonaan, Jumalaa ei ole "olemassa"! Nyt sama kirjakauppa myy Raamattuja useilla eri kielellä. Jumala vastaa itse Sanastaan

13

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mohikaani_27 ei kirj

      * Anteeksi " lapsukset" ?

    • Huomenta Mohikaani. Kun Kiinaan on siirretty suomalaista teollisuutta työn halpuuden vuoksi, niin miksei Raamattujakin voi painaa Kiinassa. Ne tehdään siellä puoli ilmaiseksi ja niinpä kustantajalle jää enemmän katetta viivan alle.
      Tämä on lienee luonnollisin selitys aloituksen aiheelle.

      • * Totta tuo,lappix, mutta kun tiedetään Kiinan poliittinen eliitti, ja heiltä lupa tulee, niin on se ihmeitten ihme, eikös vaan ?


    • tode*

      niin, RK on hyvä käännös, mutta painantatyö olisi pitänyt teettää Suomessa, ihan vain eettisistä syistä.

      • * Todén kanssa samaa mieltä, olisi antanut töitäkin kirjapaino alalle!


      • Pe.ku
        Mohikaani_27 kirjoitti:

        * Todén kanssa samaa mieltä, olisi antanut töitäkin kirjapaino alalle!

        Jokos se mieli muuttui?

        Avauksessa sanoit Raamattujen valmistuksen Kiinassa olevan Jumalan ihmetyö.

        "" Jumala tekee ihmeitä ilman määrää"!"


    • karri

      en ole ikinä nähnyt tuota Raamattua. Kuka sen on julkaissut?

    • ei kiitos ei

      katsoin guukkelista. Ei innosta.

      • * Ja miksi ei, kiinnosta ? Minusta se on HYVÄ, tykkään vaan enemmän 33/38 kilellisetä ilmaisusta !


    • Halpatyövoima, lapsityövoima, ja jätteet luontoon jotenka tilaajalle jää suuremmat voitot ja ylivoimainen kilpailuasetelma.

      • * Eihän Pe.kulta olisi muuta voinutkaan saada, kuin pohjamudat !


      • +-+
        Mohikaani_27 kirjoitti:

        * Eihän Pe.kulta olisi muuta voinutkaan saada, kuin pohjamudat !

        Rahan himo ei ole ihme vaan se on fakta. Pe.ku kertoi totuuden, miksi sitä kiertelemään. Miksi tähän ihmeitä sotket ja pilkkaat vielä Kiinalaisten uskoa.
        Kyllä sieltä uskoa löytyy samalla lailla mitä täältäkin. Ei kaikkien tarvitse olla helluntailaisia.
        Tosiasia on kuitenkin että Kiina on "myynyt maansa" rahan alttarille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      120
      1050
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      131
      963
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe