... Lipponen sai huonoimman arvostelun (Annelin osalta käsitelty alempana) Vallanhaluinen ja Ylimielinen. Kun Annelia äänesti Rehellisyydessä parhaaksi vain 2 %, sai Lipponen 3. Eipä hyvin mene Paavollakaan.
Sensijaan Vanhanen oli paras viidessä kahdeksasta kriteerissä ja lopuissa kolmessa toiseksi paras. Kyllä kansa tietää.
Sensijaan Vanhanen oli paras viidessä kahdeksasta kriteerissä ja lopuissa kolmessa toiseksi paras. Kyllä kansa tietää.
Vastaukset 10
Vanhimmat
tunnustaa, että kansa tietää myös Jäätteenmäen kohdalla. Hyvä!
... olen kommentoinut alempana. Kyllä kansa tietää, antoi vaaleissa Annelille äänivyöryn. Se on vähän eri asia kuin mielipidetiedoustelu.
Vanhasen osalta kansa tietää, mutta Jäätteenmäen osalta kansa ei tiedä. Logiikka toimii insinöörillä!
... voittaa virallisissa vaaleissa kuin iltapäivälehden kyselyssä. Kyselylläkin on oma merkityksensä. Annelia painaa Erkon lehdistön tukema koklipin ajojahti. Mielipidetiedostelussa oli Vanhanen ylivoimainen. Halosella meni myös aika hyvin: niissä kriteereissä, joissa Vanhanen oli toinen oli Haloska eka.
Olen joutunut hankalassa tilanteessa selittelyjen suohon sekä valheiden verkkoon.
Olen myös Sinua, Oiva johdattanut harhaan ontuvilla (ymmärrän sen nyt itsekin, liian myöhään), ristiriitaisilla lausunnoillani, joita sinä, urhea ritarini olet sinnikkäästi jaksanut puolustaa, viimeiseen asti.
Uskon sinun olleen vilpittömän pyyteetön, kun olet sanojani todeksi todistanut ja liikuttavan uskollisesti mainettani epätoivoisesssa tilanteessa yrittänyt puhdistaa.
Siksi sydämeeni koskeekin niin suuresti, kun näin joudun sinulle myöntämään, että aivan kaikki lausuntoni eivät olleet aivan tosia, siksi pyydän ja toivon sinun suovan minulle anteeksi tekoni ja sen, että sinuakin hyväuskoista ihmistä johdin häikäilemättä ja tarkoituksellisesti harhaan!
Toivoisin sinun kuitenkin ymmärtävän tekojani edes hieman sen perusteella, että;
"Olen YRITTÄNYT puhua mahdollisimman totta."
Lueppa Oiva-poika se Iltalehden juttu hieman tarkemmin. Huonoimman arvostelun sai se sun t*mputusidoli, Anneli. Anneli sai kaikista huonoimmat arvosanat kaikissa kategorioissa yhtä lukuunottamatta.
Jätäppä Oiva nuo tilastohommat ja puhu vain kepusoopaa. Nuo laskemiset ja tulosten tulkitsemiset ovat tuollaiselle muropaketti-insgenzjörgzille liian vaikeaa hommaa.
Siinä olet oikeassa että Lipponen on ylimielinen, MUTTA SE ON TEILLE VINKUPOSSUILLE AIVAN OIKEIN!
Wiljami
Turvallisesti Keskusta.
'Annelin profiili' viestiketjussa!!
Siellä sossut taas Annelia mollaavat!
- Vanhanen oli paras viidessä kahdeksasta kriteerissä ja lopuissa kolmessa toiseksi paras -
Niin, mutta kun tämän päivän Hesarikin kehuu Vanhasta, niin eihän se Vanhasen hyvyys voi olla totta. Sillä Erkon mediahan valehtelee aina, kuten olet sanonut hyvin monta kertaa.
Jos kerran häntä äänestää rehelliseksi vain 2 %,tekee se lapset ja imeväiset mukaan lukien vain 100 000 ääntä. Tästä selvä johtopäätös on, että Anneli sai huomattavan määrän sääliääniä ja niitä ääniä, joilla hänet haluttiin mahdollisimman kauas Suomesta.
Onneksi meillä on Oiva, jonka jääräpäisen valehtelemattomuusjankkauksen kautta menee loputkin kannattajaäänet. Eikä syyttä!
Sitäpaitsi, mitä muiden rehellisyydellä on tekemistä sen kanssa, että 98% pitää Annelia epärehellisenä?