Vasemmist turvaa Romaanien kerjäämisen

anna euro

Helsingissä.

10

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • +++++++++

      Ei turvaa varmasti vasemmisto.Kokoomuksen siipien suojassa ne on.Mitä sinä kirjottelet tänne jos et tiedä mitään mitkä puolueet ne niitä suosii. Ota ensin selvää pökköpää

    • näin se menee!

      Vasemmisto ja vihreät hyysäävät romanikerjäläisiä mm. vähättelemällä romanikerjäläisten tekemiä varkauksia,näpistyksiä, mökkimurtoja, maksukorttipetoksia jne.. Ja sanoihan Paavo Arhinmäki aikoinaan antavansa rahaa kerjäläisille!

      • POTK

        onhan paavokin äidin puolelta toisen luokan mustalainen eli karjalainen??


    • totta..

      Jos persut hallitukseen, olisi kerjääminen kielletty ihannoi Sitskoffi!
      Vasurihyysärit syyllisiä..

    • WTT

      Viime viikonloppuna oli Helsingin Senaatintorilla romanikerjäläisiä puolustava hyysäystilaisuus. MTV3:n uutisissa, 7:n uutisissa, perjantaina, 11. 5. 2012 oli juttu tapahtumasta. Siinä demari Thomas Wallgren kannatti hyysäämistä ja kokoomuslainen Risto Rautamo -tai nimi sinnepäin- vastusti hyysäämistä. Kokoomuslainen Alexander Stubb on kuitenkin hyysäri.

    • Vihervasemmisto

      Kerjäämiskieltoa vastustaneet Uudellamaalla:
      http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Yle Kerjäämiskielto jakaa Uudenmaan kansanedustajat/1135260809988

      "Hallituspuolueista kieltoa vastustavat rkp ja vihreät, ja päähallituskumppani keskustakin on epäileväinen."
      http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Kerjäämiskielto vastatuulessa kolmessa hallituspuolueessa/1135260757280

      Tässä nimiluettelo näistä kansanedustajista, jotka puoltavat tai kieltävät kerjäämislakia:
      http://yle.fi/uutiset/kolmasosa_uudenmaan_kansanedustajista_vastustaa_kerjaamisen_kieltamista/2044814
      http://yle.fi/uutiset/kolmasosa_uudenmaan_kansanedustajista_vastustaa_kerjaamisen_kieltamista/2044814

      Kaikilta ei ole tässä edes kysytty, mutta laki jäi pöydälle.

      Vasemmisto eli Arhinmäen jengi haluaa säilyttää kerjäämisen, osa lienee juuri niitä "satamatyyppejä".

    • istu koon itse
    • me maksamme kaiken
      • hävetkää!

        ...tai vammainen setäsi tai nuori tyttösi palelisi jäisellä kadulla liikennesaastepilven keskellä.

        Punavihervasemmisto tukee ihmisten hyväksikäyttöä ja kansainvälistä rikollisuutta.

        Sieluttomia paskiaisia koko vasen reuna...


    • Laki voimaan ja äkki

      Tulen äänestämään kokoomusta seuraavissa kunnallisvaaleissa ja vain tämän perusteella että vastustavat kerjäämistä ja samalla järjestätynyttä rikollisuutta.Jos joku sanoo että eivät häiritse ketään kerjäämisellään niin kykkä häiritsee.Miksi esim. Tallinassa ei ole kerjäläisiä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe