Se mikä jäi Jumalalta kesken perussuomalainen vie sisulla loppuun.
PERKELE!
PERKELE!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
jumala onkin heikkoja varten.
Suomen loi ruotsinsuomalaisten lauantaiseura. Tämä turun akateemikkojen ryhmä keräsi tarut ja kertomukset kautta suomenmaan, ja laittoivat kirjaksi ne jotka vastasivat sitä kuvaa jonka halusivat suomalaisilla olevan istestään.
Suomi salaliittojen korruptokratiana on siis swedujen luomus, ja he katsovat siksi omistavansa Suomineidon.
"...Näistä pienistä fiktiivisistä katkelmista muodostuu kirjailijan elämäkerta, joka ei kaikin osin ole kaunista luettavaa.
Runeberg paljastuu kertojien kautta despootiksi, ilkimykseksi, sadistiseksi eläinten rääkkääjäksi, luonnehäiriöiseksi alistajaksi.
Hänen elämänsä ja tuotantonsa kuvataan vain pääpiirteissään ikään kuin se olisi jo lukijalle tuttu ja aivan kuin nämä pienet katkelmat vain värittäisivät jo tunnettua tarinaa.
Tarinat antavat täten uuden vivahteen hänen runoilleen, flammoille sepitetyille rakkausruonoille, Maamme-laululle, Vänrikki Stoolin tarinoille, jotka olivat osaltaan luomassa Suomen kansallistunnetta.
Runeberg perustaa ystävineen Lauantaiseuran ja tuhoaa sen, perustaa Suomen Kirjallisuuden Seuran, vaikka itse kirjoittaakin ruotsiksi. Elämäkerta huipentuu lapsuuteen, jossa häneltä riisutaan jopa isä ja hänet alistetaan äpäräksi synnistä syntyneeksi."
http://tuomo123.blogit.fi/karpasenkesyttaja/
Piti lukea suomenruotsalaisten eikä päinvastoin.
Sanotaan näin että "Jumalan luomistyö jatkuu Perussuomalaisten kautta"
Aikoihin eletty.
24.4.2012 21:08
1
Sulje
Just joo, missä heidän agenda on, lupasivat järjestää kuntoon vanhustenpalvelut ja nuorille palkkatöitä, jos JYTKY tulee.
Vuosi mennyt jo hukkaan anaalin ja pa`skan jauhamisessa
Helppo sun on kritisoida kun Kokoomuksen konnat tekivät vallankaappauksen.
Mitähän Oinonen saisi aikaan ulkomaankauppa ministerinä?
Ainakaan ei antaisi niin paljon suomalaisten työntekijöiden verellä luotua vaurautta ulkomaisille rikollisille?
Eli sulkisi tehtaat.
Persujen todellinen tavoite on estää tuonti ja vienti, tai "globaalisuus", kuten he sitä kutsuvat.
Oinonen ei jakaisi ekuja kaikenmualiman pankki koijareille ainakaan.