Matematiikkaa Suomalaisille

Herätkää nukkuvat

( .................................................................................................... )



tuossa ylhäällä on pisteinä eu:n koko väestö ja yksi piste on Suomalaiset

paljonko meillä on vaikutusta ? Suomi ei tarvitse eu:ta eu tarvitsee Suomea.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kysyjä.

      öööh... siis jos tuosta jonosta ottaa yhden pisteen pois, niin se on edelleen jono eikä kukaan oikein edes huomaa mitä on tapahtunut. kas näin:

      ...................................................................................................

      mutta kun tuosta ottaa sen yhden pisteen pois ja tarkastelee sitä niin kaikki taatusti huomaavat että jotain on tapahtunut. kas näin:

      .

      niin että mihin siis eu tarvitsee suomea? jos voisit selittää? lisäksi voisit kertoa että kenelle suomi myy tavaraa kun "pisteet" sen ympäriltä häipyvät? koeta nyt palikka tajuta että tilanne on juuri päin vastoin. suomi tarvitsee eu:ta mutta eu ei tarvitse suomea sitten pätkääkään.

      ps. mene pummi töihin...

      • kysyjä.

        pisteet hävisivät johonkin. yritetään uudestaan, nyt sulkujen kanssa. siis tässä eu-jono ilman suomea:


        ( ................................................................................................... )

        tässä suomi ilman eu:ta:

        (.)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      56
      2215
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      201
      2051
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1392
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      58
      887
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      855
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe