On taas tullut se aika kun kaikenikäiset idiootit kaivavat ylitehoisen kaksipyöräisen moottoriajoneuvonsa autotallin nurkasta ja lähtevät ajamaan tuplasti sallittua nopeutta, kohottelemaan keuloja ajoradalla, ohittelemaan 75 asteen mutkassa sekä ajelemaan pyöräteillä.
Harmi vain ettei poliisilla ole resursseja noita moottoripyöräileviä puupäitä laittaa kuriin. Harmi myöskin sekin, että vastuunsa tuntevat motoristit ovat vähemmistönä.
Harmi vain ettei poliisilla ole resursseja noita moottoripyöräileviä puupäitä laittaa kuriin. Harmi myöskin sekin, että vastuunsa tuntevat motoristit ovat vähemmistönä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kannataisi varmaan miettiä hiukan mitä alkaa kirjoittelemaan yleisille palstoille sekä hiukan ottaa selvää ennen kuin alkaa yleistämään kaikkia motoristeja samanlaisiksi. Kyllä se on myös sama asia niin nelipyöräisten kuljettajien kanssa veikkaan että enemmän idootteja sieltä joukosta löytyy. Jos pahvilla vanne puristaa päätä niin mene hoitoon.
Nii eiköhän lähes jokainen motoristi ole myös autoilija?? Idioottimotoristi voi olla myös idiootti auton ratissa sekä toisinkin päin.
Ootellaan sitä uutista kuka korkkaa mopokauden avatuksi, veikkaan
tällä viikolla se uutinen mediassa lukee eli tämän mopokauden
ensimmäinen kuollut.
Tänään oli jo lähellä, raitiotievaunun alle oli kaatunut joku uupelo, harmi kun ei uupelolle sattunut pahempaa.
Mahtaa sua Pelle vituttaa, kun vetelen vanhalla Kawasakilla kolmeasataa ohi sadan tonnin Mersustasi. Ei auta vaikka kuinka painat lapikasta lattiaan. Jäät kuin tikku paskaan...
AHAHAHAHAHAHA vedä akka vittu päähäs :--DDDDDD tullaan maken kaa ajelee 1200cc crossi mopoilla ja syljetään sun päälle :--DDDDD es on paras ja rööki! :--DDD
Pitää muistaa että suurin osa motoristi kuolemista johtuu autoilijoiden virheistä. Esimerkiksi autot tulevat sivutieltä eteen. Eli se on se autoilija idiootti.
Tuleehan sitä kaikenlaista eteen kun ajaa 200 km/h, se on silloin oma vika ja omaa tyhmyyttä.
Totta horiset. Kammottavia kaahareita taas liikenteessä. Moottoripyörien vakuutusmaksut pitäisi satakertaistaa.
Kateellisia vaan olette kun motoristi saa aina pimpsaa kun jyräyttää harrikkaansa pari kertaa apsin pihalla ;) Ei onnistu edes sillä isukkis ostamalla bimmerillä buhhahahahahaaa
Näitä riitää
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012042915513768_uu.shtml