Jos rahaliitto hajoaa niin se tietää 20 miljardin menetystä. Naurakaa nyt tälle.
Kyllä ne persut on tyhmiä. Vaikka tekee kipeää ja kuvetta joutuu kaivamaan ei haittaa. Ihanaa Katainen Ihanaa.
Kyllä ne persut on tyhmiä. Vaikka tekee kipeää ja kuvetta joutuu kaivamaan ei haittaa. Ihanaa Katainen Ihanaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Öh?
Isä Timohan se tätä juuri rukoilee joka ainoa ilta paaviltaan, että näin kävisi. Muut yrittävät romahtamisen estää.
Kahdesta pahasta valitaan se pienempi ja ainakin yritetään estää täysi katastrofi. Ei Soinilla ole mitään keinoa mihinkään.
Siinä näet että rukous on tässä tapauksessa toiminut. Vai olisiko Isä-Timon pitänyt rukoilla Suomen Pankin johtajaa ettei tätä olisi tapahtunut. Yllättävän kevyesti otat 20 miljardin mahdollisen luottotappion. Ihan vaan tiedoksesi: se on noin 40% valtion vuosibudjetista.
Vakuut jatakaukset 50miljardia, Suomenpankin kupla 67 miljardia..
Ei voi muuta sanoa kuin miten helvetissä voi asiat mennä näin perseelleen???
Persuja haukutaan mutta ei ne ainakaan tähän idiootimaiseen EU-politiikkaan ole syyssä.Lastemme tulevaisuus on ehkä pilattu lopullisestI !
EU = Tulonsiirtoliittovaltio = ikuinen rupumaiden tukeminen!! Ja kukas tästä kantaa vastuun??? Kokoomusko ??