Taas on perSSut tehnyt sitä mistä ne toisia kritisoi! Soini on tähän saakka asti hyökännyt kovasti näitä puolueiden lähellä olevia säätiöitä vastaan, mutta nyt kun tuli oman puolueen tilille kovasti paljon puoluetuki-rahnaa tulikin hänelle itselleen kova kiire laittaa manit oman puolueen lähellä olevaan säätiöön. Siellä ne ovat harvojen ja valittujen perSSujen määräysvallassa! Harvainvalta vallitsee perSSupuolueessa.
Kauanko tämän sulattaa riviperSSut?
Tämän päivän Hesarissa on hyvä juttu aiheesta. Lukekaa pois!
Kauanko tämän sulattaa riviperSSut?
Tämän päivän Hesarissa on hyvä juttu aiheesta. Lukekaa pois!
Vastaukset 14
Vanhimmat
"Viestintätuella elävä keskustalehti antoi rahaa emoyhtiölleen, jotta se voisi maksaa osinkoa keskustalaisille omistajilleen"
Vistbacka istuu puoluehallituksessa ja myönsi lainan säätiölle jossa hän on puheejnjohtaja. Mutta koska Vistabcka ei ole ruotsinkielinen niin tässä ei ole mitään ongelmaa.
Ja koska vain PS tekee politiikkaa tehtailemalla tutkimuspyyntöjä niin tätä suhmurointia ei tutkita. Ellei Oinonen vahingossa ja epähuomiossa...
Ennen rahat laitettiin säästöpossuun, nyt Soini-säätiöpossuun?
Jakavat verotuet osinkoina, mitä nuija tästä mieltä?
Voikun tuntuu tutulta. Kansakoulussa viiskytluvulla vannotettiin säästämisen tärkeyttä: inflaatio söi pennit, monta laksitsapötköä jäi syömättä. Vieläkin harmittaa:)
Soini ja adjutanttinsa Vistbacka näyttävät olevan viisaampia. Ja ennen kaikkea raadollisempia. On pojilta lähtenyt empatia ja sympatia. Mikä lienee seuraava kehityksen vaihe???
Soinin näköis säästöpossut uusinta hottia. Kertyneet varat lahjoitetaan tietysti lyhentämättöminä Isä Timon säätiölle. Ei lisäraha pahaa tee Timolle. Nyt kansan karttuisa käsi heilumaan.
Luulee, että kepulit voi suhmoroida mitä vain? Hyökkää ääliöt tyhjästä persuja vastaan, kun tolloja.
On se säälittävä tyyppi tuo palstan foliohattu,peukuttaa omat juttunsa ja kommentoi vielä niitä.
Olet varmaankin yksinäinen?
Soinin palvontaan tarkoitettu kultainen moskeija Suomen kallein?
Heti aletaan jauhaa säätiöstä, kun mekin sen hoksasimme.
Säätiö on Suomen laissa hyväksytty laillinen laittomuus. Säätiön suojiin on hyvä piiloutua ja piilottaa.
Nyt kun ihmiset Keskustassa ovat taas ottamassa valtaa puoluehallitukselta takaisin itselleen, on aika palata. Monihan äänesti persuja protestiksi nimen omaan Vanhasen ja muiden suhmuroinnille. Persujen nokkamiehet tekevät ihan samaa, mutta sillä erotuksella, että he eivät osaa tehdä politiikkaa, jota Keskustan väki on sentään koko ajan tehnyt.
Missä Soini - siellä poliittinen petos
Lopettakaa heti ja menkää nukkumaan. Huomenna aikaiksin ylös ja kaikki kerjäämään. Valtakunnan sali tarvitsee lisärahoitusta. Tilittäkää saamanne rahat säätiölle illalla.