http://yle.fi/uutiset/somalinuorista...arassa/6052206
Eikä taikutkaan pahemmin kouluja arvosta, mutta ne sentään jakaa äijille persettä.
Eikä taikutkaan pahemmin kouluja arvosta, mutta ne sentään jakaa äijille persettä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mutta toi on muuten totta.
http://yle.fi/uutiset/somalinuorista_liki_puolet_syrjaytymisvaarassa/6052206
Jos tänne kerran tulee, niin menee sit kouluun kans. Jos ei haluu, ei oo pakko tulla. Ei saa seekutti valittaa, kun kaikki annetaan ilmasiksi oman nenän eteen.
Syrjäytyneet somalit takaisin kotimaahansa! Siellä ei tarvitse tuntea itseään syrjäytyneeksi!
Tosiasia on kuitenkin se, että juuri siksi tänne tulevat, että voivat elää loisina mitään tekemättä, mistään kiinnostumatta. Kun saavat aivan ilmaisen ylläpidon. Miksi töihin menisivät tai opiskelisivat. Kyllä minullekin kelpaisi sellainen maa, missä mitään ei tarvitse tehdä mutta rahaa tulee ihan noin vain.
Ei Suomessa tarvita kamelikuskeja!
Menkää te hesalaaset helvettiin sieltä Länsisatamasta hakemastaa pimeetä
viinaa laivalta. Tukitte linja-autopysäkit ja jalkakäytävät pakettiautoillanne.
Oletteko viranomaisten suojeluksessa? Tuun vielä kattoon teitä.
Onko vappusima noussu musulle päähän ? Annostelitko itselles vähän ronskimman paukun ?
Kaikki hankalat tai loisivat maahanmuuttajat pitäisi poistaa Suomesta ja Länsimaista.Islam on ongelma; muslimit pitää kiinni omasta kulttuuristaan, ja vaatii länsimaalaisia sopeutumaan heidän tapoihin. He myös lisääntyvät voimakkaasti, tekevät paljon lapsia.Laita hakusanoiksi islam leviää Euroopassa. Katso youtube.