Kreikka noudattaa sopimusta

Kreikka on noudattanut Suomen ja Kreikan välistä takuusopimusta. Reilut 300 miljoonaa euroa räpsähti Lontoolaiselle yhteistilille. Hyvä Jutta!
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mauri Pekkarinen lupasi "syödä vaikka mitä" jos Suomi saa minkäänlaisia takuita. Kepuänkyrätoimittaja Ylessä oikein hehkutti ja Mauri poika päästeli oikeaa änkyräpuolueen totuutta.
Mahdanko muistaa oikein, mutta lupasiko Mauri syödä peruukillisen Älypelin tarveainetta.... muistaako kukaan?

Äänestä

On aika erikoista jos sopimukset on rehellisiä, niin miksi niitä pitää salata?

Äänestä
  • Kreikkalaiset (osapuoli, pankit) eivät halua tietojen olevan julkisia. Suomi kunnioittaa toisen osapuolen kantaa ja noudattaa sitä. Pääasia että rahat tulevat tilille, vai?

    Äänestä

  • Katos vaan, Urho Kekkonen teki sopimuksia omin päin Keskustan veljespuolueen Neuvostoliiton Komministisen Puolueen kanssa Suomea ja suomalaisia koskevissa asioissa siten, ettei edes tulkki ollut paikalla!

    Vo,i voi. Sopijapuolina oli myös pankkeja. Käsitän kyllä, että nut on kepulaisten keksitävä vaikka mitä, njotta keputotuus menisi läpi keputyperysten keskuuteen.
    Vihanlietsonta näyttää olevan kepun käyttövoima.

    Äänestä

Mutta, kuten kuulimme, niitä ei saada Suomen käyttöön. Rahat sijoitetaan korkean A luokan maiden valtion lainoihin ja makaavat sitten 30v rahastossa. Se siitä, Ei ole meidän ikäluokan aikana mitenkään hyödynnettävissä
Mikä niin salaista, ettei julkaista kuin tyhjiä lomakkeita.

Äänestä
  • No mutta mutta,,? Velkaa otetaan tulevien sukupuolien eduksi ja taakaksi, joten nykyisten sukupolvien ei totisesti tarvitsekaan nauttia takuista.

    Äänestä

Kipeä paikka pahinta toivoneille kepuloille ja persuille ym. muille kylähulluille.

Äänestä
  • Kepun perusolemukseen kuuluu, ettei sateenkaarihallitus saa onnistua. Tulee nimittäin näkyväksi, ettei kepua tarvita mihinkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


bulttibois kirjoitti:

Kreikka on noudattanut Suomen ja Kreikan välistä takuusopimusta. Reilut 300 miljoonaa euroa räpsähti Lontoolaiselle yhteistilille. Hyvä Jutta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu