näistä tyttöjen / naisten "hyväksikäytöstä". omalla kohdallani sattui tapaus pääkaupunkiseudulla yli 30 v. sitten, josta sain myöhemmin (takanapäin sanotun) määrätyn nimityksen. - olin ollut iltaa istumassa kapakassa, ja viimeinen bussi ei mennyt päätepysäkille, joten jouduin kävelemään pari kilsaa. moottoritien vieressä kulkevalla kevyenliikenteen väylällä, n. puolivälissä kävelymatkaani, seisoi yksinään saksapaimenkoiran pentu. kun kello oli jo liki puolenyön, ihmettelin asiaa, ja jäin "juttelemaan" pennun kanssa. Lähtiessäni jatkamaan kulkuani, pentu tietenkin seurasi minua. muutaman kymmenenmetrin kävelyn jälkeen, viereisestä pusikosta pomppasi tielle nuori nainen, täysikasvuisen saksanpaimenkoiran kanssa. hän kysyi ensimmäiseksi, - kenen se pentu on ? sanoin, - jos ei se ole sinun, niin sitten se on minun. (selvähän se oli, että pentu oli hänen). koska pidän koirista, silittelin molempia. siis koiria. jonkin ajan kuluttua nainen kysyi, - onko sinulla olutta ? sanoin että voi sitä pari pulloa autossa olla. no, hän lähti koirineen seuraamaan minua, ja autolle päästyämme koko sakki tuli pakun sisään. nukuin siinä toistaiseksi yöni, tultuani töihin h:gin nurkille. istuttiin ja juotiin pullot olutta. jossain vaiheessa sanoin, - alkoipa naitattaan, miten olisi pienet panohommat ? en ehtinyt saada kunnolla vyötä auki, kun nainen jo makasi alasti patjan päällä. päälle kivutessani huomasin, että karvoitus oli melko hentoa, mutta rinnat ja muu kroppa jo vähän väsyneen oloiset. - jotta ei siinä ehtaa saanut. siinä sitten naiskenneltiin useampaankin reikään, ja lopulta nukahdin. aamulla huomasin, että lompakko ja rahat olivat hävinneet, kuten nainen ja koiratkin. ulkoa löysin sitten maahan heitetyt, tyhjän lompakon, ajokortin ym.
kysynkin, - mitä siinä päällemeno vaiheessa enään teet, vaikka alat epäillä hentojen karvojen perusteella nuoren naisen ikää ? hyvin oli tyttö junaillut jutun, alusta lähtien. - no, oli tuo sen verran herkkua nelikymppiselle miehelle, että se 600 markkaa meni varmaan hyvään tarkoitukseen. - sen verran se juttu pani kuitenkin miettimään, että lopetin melko pian ryyppäämisen kokonaan.
kuka on mitä ?
normaali suom. mies
4
167
Vastaukset
- 45ttt
Olet pervo hullu, ettäs tiedät. Teissä miehissä on se vika, että teette ensin ja tutustutte myöhemmin.
- norm.suomal.mies
No, sitten 89 % normaaleista suomal. miehistä on. Kirjoitustyylistäsi arvelisin että sinä olet ruma femakkopossu ?
- mixmi
vietän tätä iltaa/yötä yksin niin kun aina
- norm. suomal. mies
vaikka nykyisin on erilaisia kontakti mahdollisuuksia enemmän kuin koskaan ennen, kohtalotovereitasi vaikuttaa olevan paljon. loppujen lopuksi iän karttuessa huomaat, että parempi yksin, kuin huonon kaverin kanssa. se hyvä kaveri löytyy, kun menet erilaisiin ryhmiin, esim. kansal.opisto tms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1445252Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1313370"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263299Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363203Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432654Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.372259- 222198
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2291976prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111884Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk891795