Kuka muistaa, kun Soini pressanvaalitentissä pilkkasi vihreitä ja vasureita lilliputtipuolueiksi?
Tasaisen vauhdin taulukolla nuo ajavat persuista ohi jo syksyllä. Jos Putkonen jatkaa elämöintiään ja sisuhihhulit hakkaraia-vahvistuksineen töpeksintäänsä, niin ehkä jo kesällä.
Tasaisen vauhdin taulukolla nuo ajavat persuista ohi jo syksyllä. Jos Putkonen jatkaa elämöintiään ja sisuhihhulit hakkaraia-vahvistuksineen töpeksintäänsä, niin ehkä jo kesällä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Työnnä pää siellä pensaassa ruuttamopoon ja jätä viisastelu..
Oletko jo itse siellä valömiiksi odottamassa. Ja tietenkin rasvat mukana. Odota pieni hetk,i tulen heti ja sitten kun minulta on tullut saavun sinne pensaasesi.
Ps. ota housut pois ja asetu pantteriasentoon moposi viereen.
Soinin kannalta pahinta on, että persuryhmästä ei löydy PeruSSisujen ja muun pelleosaston ulkopuoleltakaan mitat täyttäviä edustajia. Kun katselee esimerkiksi talousasioissa persujen asiantuntijaksi nimetyn edustajan esiintymisiä, voi vain ihmetellä, eikö ryhmästä todellakaan löydy asiansa osaavia ja esiintymistaitoisia henkilöitä. Ryhmän ay-experttikään ei ole uskaltanut kevään ay-vaalien jälkeen kommentoida persujen surkeita tuloksia muuten kuin voivottelemalla kuinka vaikeaa on ay-politiikka on.
Säälipisteillä ei politiikassa yleensä pitkälle mennä eivätkä ne taida persujakaan pitkälle kantaa.
Putkonen vielä upottaa persut. Se oli joskus ammattimies, mutta alko sitten pyörii liika pienessä ajatusmaailmassa ja loikkii sinne tänne eikä sitten saanut mitään oikein aikaan. Lehtiyhtymän blogeissa sillä on paljon tekstiä, mutta ei mitään sanottavaa. Persut on sille hyvä puolue, kun siellä ei Soinin lisäksi kellään muulla ole sananvaltaa mihinkään.
Ruikutusta ja mielensäpahoittamista on persupolitiikka. Kansalle ei mitään arvokasta tarjottavaa, itselle saalistusta vain.